هدر موبایل
1387/11/07 16:11:00
سرویس بین الملل
حذف نام منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی (3)

سبحانی‌نیا: ایران در تعامل با اروپا بازنگری می‌کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت حذف نام منافقین از فهرست سازمان های تروریستی، جمهوری اسلامی ایران نسبت به تعامل با این کشورها بازنگری جدی تری خواهد داشت.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر حذف نام گروهک مجاهدین خلق از فهرست سازمان‌های تروریستی را یک حرکت سیاسی ارزیابی کرد و اظهار داشت: اتحادیه اروپا پس از اینکه احساس کرد تصمیم دولت عراق در اخراج منافقین جدی است تلاش می‌کند فضا را به نحوی برای فعالیت‌های این گروهک در اروپا بیشتر فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی دست اتحادیه اروپا برای میدان دادن به اعضای این گروهک خیلی باز نیست چون آنها در صورت حمایت از منافقین دچار نوعی تناقض در عمل و گفتار می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در واقع آنها نمی‌توانند از یک طرف نام این سازمان را در لیست گروهک‌ های تروریستی قرار دهند و از طرفی با آنها گپ و گفت داشته باشند. لذا سعی دارند با خارج کردن نام این سازمان از فهرست سازمان‌های تروریستی فضا را برای فعالیت آنها فراهم کنند.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قطعا به این موضوع حساسیت نشان خواهد داد، گفت: ما حساسیت‌هایمان را به این کشورها منتقل کرده‌ایم و اگر چنانچه این اتحادیه دست به این حرکت بزند جمهوری اسلامی ایران نسبت به تعامل با این کشورها بازنگری جدی‌تری خواهد داشت.

نماینده نیشابور یادآور شد: این کشورها از قبل تجارت با ایران از سود کلانی بهره‌مند می‌شوند لذا باید بدانند این اقدام آنها قطعا هزینه‌هایی برایشان خواهد داشت.

وی تاکید کرد: گروهک مجاهدین خلق سیاهتر از آن است که با خروج از لیست سازمان‌های تروریستی بتوان آن را پاک جلوه داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet