هدر اصلی
1387/11/08 09:12:00
سرویس صحن

رییس جمهور بودجه 88 را تقدیم مجلس کرد

"محمود احمدی‌نژاد" رئیس جمهور روز سه شنبه هشتم بهمن پس از پایان سخنانش درباره ویژگی و جهت‌گیری‌های اصلی بودجه سال آینده، با تحویل لایحه بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور به "علی لاریجانی"، این لایحه را رسما تقدیم مجلس کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، گفتنی است لایحه بودجه سال 88 کل کشور نیز همانند لایحه بودجه سال جاری بدون تبصره تدوین شده و نیز تعداد احکام برای آن 12 حکم اعلام شده است.

از دیگر ویژگی‌های بودجه سال آینده می‌توان به در نظر گرفتن قیمت هر بشکه نفت خام 37 دلار و 50 سنت و قیمت هر دلار حدود 950 تومان در این لایحه قیمت اشاره کرد.

همچنین در این لایحه به هدفمند کردن یارانه‌ها، طرح تحول اقتصادی، بحران مالی جهانی، احکام برنامه چهارم توسعه کشور و قانون سیاست‌های اصل 44 توجه ویژه‌ای شده است.

این آخرین بودجه‌ای است که "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور کشورمان در ماه‌های پایانی دوره نهم ریاست جمهوری به مجلس تقدیم می‌کند.

براساس این گزارش پس از ارائه لایحه بودجه 15 روز به کمیسیون‌های تخصصی فرصت داده می‌شود تا در مواردی که به آنها ارجاع شده تصمیم گیری کنند و گزارش را برای کمیسیون اصلی (تلفیق) آماده نمایند.

همچنین نمایندگان 10 روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را به کمیسیون های تخصصی بدهند و کمیسیون تلفیق نیز 15 روز فرصت دارد تا گزارش بودجه را تکمیل و به صحن علنی تقدیم نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet