هدر موبایل
1387/11/08 12:30:00
سرویس صحن
در رابطه با حذف منافقین از لیست گروه‌های تروریستی

لاریجانی: وزیر خارجه از فعالیت‌های دیپلماتیک صورت گرفته گزارش دهد

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر نماینده ارومیه در خصوص تصمیم اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر حذف نام منافقین از لیست سازمان های تروریستی گفت: وزارت خارجه در جلسه‌ای گزارشی در مورد فعالیت های دستگاه دیپلماسی در این زمینه ارائه نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در پایان جلسه علنی روز سه شنبه پس از تذکر ذاکر نماینده ارومیه در مورد واکنش وزارت خارجه در حذف نام منافقین از فهرست سازمان های تروریستی توسط اتحادیه اروپا علی لاریجانی در پاسخ به وی گفت: وزارت خارجه در این مورد فعال است و کاری که اتحادیه اروپا انجام داده هیچ مبنای اصولی نداشته و براساس معیارهای جهانی عملا کار خودشان (اتحادیه اروپا) غلط بوده است.

رئیس مجلس گفت: اگر نظامات حقوق بشر بخواهد در دنیا حاکم باشد پرونده سیاه منافقین و جزیی از آن کفایت می کند که آنها وارد چنین جرگه اشتباهی نشوند.

لاریجانی با بیان این مطلب که از وزارت خارجه می‌خواهیم که در جلسه‌ای گزارشی در خصوص فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی در مورد اقدام اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر حذف نام منافقین ارائه دهد گفت: تاکید سخن شما (نماینده ارومیه) باید به سوی آنها باشد که واقعا رفتار غیر قانونی از لحاظ نظامات بین المللی انجام داده‌اند.

براساس این گزارش ذاکر در تذکر آیین نامه ای خود با خطاب قرار دادن وزارت خارجه گفت: دستگاه دیپلماسی قبل از تصمیم اتحادیه اروپا چه اقداماتی را انجام داده است؟ آیا این دستگاه فعال بود یا خیر؟

نماینده ارومیه همچنین از وزیر خارجه پرسید: اعلام فرمایید برنامه آینده وزارت خارجه برای جلوگیری از فعالیت‌های گروهک منافقین چه خواهد بود؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet