هدر اصلی
1387/11/08 16:49:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با سفیر جدید پاکستان خواستار شد:

تسریع در تحویل عناصر تروریست زندانی در پاکستان

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام هر چه سریع‌تر پاکستان نسبت به تحویل عناصر تروریست زندانی در این کشور شد.

"محمدبخش عباسی" سفیر جدید پاکستان در کشورمان پیش از ظهر امروز سه‌شنبه با "علاء‌الدین بروجردی" دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار بروجردی با اشاره به عمق پیوندها و روابط برادرانه دو ملت، بر استفاده از توانمندی‌ها و امکانات دو کشور برای تعمیق مناسبات فی‌مابین تاکید کرد و افزود: باید با شناسایی ظرفیت‌های جدید در دو کشور گام‌های اساسی جهت توسعه و تحکیم روابط دوجانبه در ابعاد گوناگون برداشت.

وی تصریح کرد: شرایط کنونی تحول جدی در روابط سیاسی، امنیتی و اقتصادی دو کشور را ضروری ساخته است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه بر لزوم تلاش گسترده دولت پاکستان برای جلوگیری از سوء استفاده‌ و ضربه زدن عناصر مخرب بر روابط دوستانه دو کشور تاکید و خاطرنشان کرد: دو کشور نیازمند یک کار مشترک جدی در زمینه همکاری‌های امنیتی در مرزهای مشترک می‌باشند و این امر اراده سیاسی و عزم راسخ پاکستان را می‌طلبد.

وی با بیان این‌که وضعیت کنونی مرزهای مشترک به نفع دو کشور نیست، افزود: با توجه به قرارداد استرداد مجرمین باید هر چه سریع‌تر نسبت به تحویل عناصر تروریست که در زندان‌های پاکستان هستند، اقدام شود و این امر می‌تواند گام مهمی در همکاری‌های امنیتی فی‌مابین و بازدارنده حوادث نامطلوب مرزی میان دو کشور باشد.

بروجردی همچنین با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه مجالس در تقویت و تحکیم روابط برادرانه دو کشور، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از تعمیق و ارتقاء مناسبات فی‌مابین در همه عرصه‌ها مورد تاکید قرار داد.

"محمدبخش عباسی" سفیر جدید پاکستان در کشورمان نیز در این دیدار با تاکید بر وجود روابط برادرانه و علائق مشترک فراوان میان دو کشور گفت: پاکستان برای تقویت و تحکیم روابط برادرانه و مودت‌آمیز با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها اهمیت بسیاری قائل است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران آخرین امید جهان اسلام است.

وی در ادامه با ابراز تاسف شدید از برخی حوادث نامطلوب مرزی میان دو کشور گفت: مسوولین امنیتی پاکستان تلاش جدی برای مقابله با عوامل تروریست و مخرب در روابط برادرانه دو کشور انجام می‌دهند.

سفیر پاکستان با بیان این‌که دو کشور مسلمان و همسایه با روابط دیرینه فرهنگی و علایق فراوان هستند، تصریح کرد: هیچ عاملی دوستی میان دو ملت را نمی‌تواند تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: در پاکستان اراده جدی برای تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران و برخورد با عناصر تروریست وجود دارد.

سفیر جدید پاکستان در تهران همچنین مراتب دعوت همتای پاکستانی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران را برای سفر به این کشور ابلاغ کرد.

وی نیز در پاسخ ضمن پذیرش آن ابراز امیدواری کرد این سفر در زمان مناسب انجام گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet