هدر موبایل
1387/11/08 19:13:00
سرویس بین الملل
پاسخ بان کی مون به نامه نمایندگان مجلس (1)

بروجردی: دبیرکل سازمان ملل خلط مبحث کرده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: "بان‌کی‌مون" در نامه خود موضوع تجاوز رژیم صهیونیستی را با دفاع مشروع حماس خلط مبحث کرده است.

"علاء‌الدین بروجردی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به پاسخ دبیر کل سازمان ملل به نامه 230 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص غزه گفت: اصل اینکه دبیر کل سازمان ملل نامه نمایندگان ملت ایران را بررسی کرده و پاسخ داده است مسئله‌ای قابل توجه است.

وی با بیان اینکه  آقای بان کی مون از مجموعه مقررات سازمان ملل تبعیت می‌کند تصریح کرد: طبیعی است که ما فرازهایی که در این پاسخ متعرض حماس می‌شود را قبول نداریم به دلیل اینکه دفاع مشروع حق همه کشورهاست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: قبل از اینکه اسرائیل حمله را آغاز کند ما  شاهد عملیات نظامی نبودیم و این صهیونیست‌ها بودند که عملیات نظامی را آغاز کردند و حماس از طریق پرتاب راکت و موشک در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی از خود دفاع مشروع کرد.

بروجردی تاکید کرد: حمله و تجاوز در حقوق بین الملل دارای یک تعریف است و مسئله دفاع در مقابل  تعرض نظامی تعریف دیگری داردکه به نظر می‌آید دبیر کل سازمان ملل این دو را خلط مبحث کرده است و از این منظر قابل قبول نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet