هدر اصلی
1387/11/08 20:25:00
سرویس بین الملل
پاسخ بان کی مون به نامه نمایندگان مجلس (2)

جلالی خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب سازمان ملل شد

کاظم جلالی با اشاره به پاسخ دبیر کل سازمان ملل به نامه ۲۳۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل کاری که این سازمان می‌تواندانجام دهد، تشکیل یک کمیته حقیقت یاب برای شناسایی جنایتکار و محاکمه مقصران این حادثه است.

نماینده شاهرود در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن تشکر از پاسخ دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت: اینکه سازمان ملل متحد و خصوصا شورای امنیت اقدام قاطعی در حمایت از مردم مظلوم غزه انجام نداد، جای گلایه جدی دارد.

وی افزود: اینکه آقای بان کی مون در سرزمین‌های اشغالی باشد و در همان زمان مرکز کمک رسانی سازمان ملل متحد مورد حمله نظامی قرار بگیرد  و ایشان  تنها به ابراز تاسف اکتفا کند، یک اقدام قاطع و جامع در مقیاس و وسعت مسئولیت دبیر کل سازمان ملل متحد نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطر نشان کرد: عملکرد سازمان ملل و بسیاری از سازمان‌های بین المللی و شورای امنیت در این بحران عملکردی ضعیف و غیر قابل دفاع است و بعضا حتی در راستای حمایت از مهاجم  ارزیابی می‌شود .

جلالی گفت: امیدواریم آقای بان کی مون از این فرصت فعلی استفاده کنند و این سیاهی که در کارنامه  سازمان ملل بوجود آمده را پاک نمایند.

وی ادامه داد: این فرصت هنوز هم وجود دارد و حداقل کاری که این سازمان می‌تواندانجام دهد، تشکیل  یک کمیته حقیقت یاب برای شناسایی جنایتکار و محاکمه  مقصران این حادثه است ضمن اینکه باید سازمان ملل در بازگشایی معابر و ایجاد آرامش برای مردم مظلوم غزه به شکل جدی وارد عمل شود .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet