هدر اصلی
1387/11/09 08:37:00
سرویس بین الملل
پاسخ بان کی مون به نامه نمایندگان مجلس (3)

آلیا: پاسخ دبیر کل سازمان ملل اهانت به وجدان بشری است

"فاطمه آلیا"با اشاره به پاسخ دبیر کل سازمان ملل به نامه ۲۳۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد غزه گفت: پاسخ آقای دبیر کل از نظر ما یک اهانت به وجدان بشری است که در حافظه تاریخی مردم ثبت خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  که با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت‌، اظهار داشت: آقای بان کی مون یک پاسخ کلیشه‌ای به نامه نمایندگان داده‌اند.

وی متن نامه دبیر کل سازمان ملل را غیر منصفانه خواند و افزود: ایشان در این نامه‌، مقاومت حماس را با تجاوزات رژیم صهیونیستی برابر دیده که این باعث تاسف است.

آلیا با بیان اینکه بحران غزه یک جنگ تحمیلی و نابرابر بوده است، خاطر نشان کرد: از یکسال پیش رژیم صهیونیستی مردم بی دفاع فلسطین را در نوار غزه در محاصره قرار داده بود و حمله نیز از طرف آنها آغاز شد در حالی که مردم غزه تنها از خود دفاع کردند لذا‌ نمی‌توان تجاوز و دفاع را یکسان تلقی کرد‌.

نمابنده تهران تاکید کرد:‌ انتظار می‌رفت کسی که در راس سازمان ملل متحد به عنوان بزرگترین ارگان غیر‌دولتی بین‌المللی قرار گرفته استفاده رژیم غاصب صهیونیستی از سلاح‌های غیر متعارف و بمب‌های فسفری را محکوم کند.

وی با تاکید براینکه  کشته شدن غیر نظامیان خلاف قوانین حقوق بشری، منشور ملل متحد واساسنامه دادگاه بین المللی کیفری است‌، اظهار داشت‌: پاسخ نامه آقای دبیر کل از نظر ما یک اهانت به وجدان بشری است که در حافظه تاریخی مردم ثبت خواهد شد.

آلیا افزود: این موضع گیری نه عادلانه نه منصفانه و نه بشر دوستانه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet