شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/09 11:58:00
سرویس صحن
مجلس الزام کرد

نظارت شرعی بر ذبح و صید حیوانات حلال گوشت

نمایندگان مجلس مجلس شورای اسلامی موادی از طرح نظارت شرعی بر ذبح و صید را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز به بررسی گزارش شور دوم کمیسیون کشاورزی در مورد طرح نظرات شرعی بر ذبح و صید پرداختند و موادی از این طرح را به تصویب رساندند.

طرح نظارت شرعی بر ذبح و صید در دو فصل کلیات و ساماندهی امور مربوط به ذبح و صید شرعی و 12 ماده تهیه و تنظیم شده است.

براساس مصوبه مجلس نظارت شرعی فرایندی است که براساس آن ذبح و صید کلیه حیوانات، پرندگان و آبزیان حلال گوشت توسط ناظران شرعی در مراکز کشتار و صیادی نظارت شده تا مصرف ذبیحه و صید براساس احکام اسلامی حلیت پیدا کند.

نمایندگان مجلس با این مصوبه وزارت جهاد کشاورزی را موظف کردند با استفاده از نیروها، امکانات و ظرفیت های موجود براساس ماموریت های محوله و حیطه جغرافیایی، امکان اعمال نظارت بر ذبح شرعی را توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور فراهم نماید.

همچنین دولت موظف شد اعتبارات مورد نیاز این قانون را از محل اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی (سازمان دامپزشکی کشور) در ردیف خاصی همه ساله در بودجه سالانه تامین و منظور نماید.

براین اساس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران موظف است به کمک دستگاه های مسئول نظارت بهداشتی بر مواد غذایی، ضوابط و مقررات مربوط به استاندارد غذای حلال را به منظور تسهیل در امر نظارت شرعی فراهم نماید.

لازم به ذکر است به دلیل حضور وزیر نفت برای پاسخگویی به سوال چند تن از نمایندگان در صحن مجلس ادامه بررسی این طرح به جلسه بعد موکول شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet