خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1387/11/09 13:49:00
سرویس بین الملل
پاسخ بان کی مون به نامه نمایندگان مجلس (6)

الهیان: احتکار قدرت در شورای امنیت، سازمان ملل را ناکارآمد کرده است

"زهره الهیان" در خصوص پاسخ دبیرکل سازمان ملل به نامه نمایندگان مجلس گفت: نامه آقای بان کی مون بسیار محافظه کارانه تنظیم شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت تصریح کرد: واکنش سازمان ملل در مواجهه با بحران های مختلف از جمله جنگ 33 روزه لبنان و حمله آمریکا به عراق نشان داد که این سازمان در دفاع از حقوق ملت های مظلوم ناکارآمد است.

وی افزود: اگر هم اراده‌ای برای این امر در سازمان ملل وجود داشته باشد، شورای امنیت و احتکار قدرت توسط 5 کشور دنیا منجر به این می‌شود که سازمان ملل نتواند نقش خود را در برقراری صلح و امنیت در جهان به خوبی ایفا کند و از حقوق ملت‌ها دفاع نماید.

وی با بیان اینکه نامه آقای بان کی مون محافظه کارانه تنظیم شده است، گفت: البته سازمان های تابعه سازمان ملل به شدت از جنایت های جنگی اسرائیل ابراز نگرانی کرده اند.

الهیان تصریح کرد: باعث تعجب و تاسف است که سازمان ملل برای حفظ کارآمدی و جایگاه و شان خود هم راضی به اتخاذ موضع محکمی در این زمینه نشده است و این افکار عمومی جهان را به این سمت سوق می دهد که هر چه سریع تر باید فکری برای اصلاح ساختار سازمان ملل و ترکیب شورای امنیت بشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet