هدر موبایل
1392/05/14 17:56:16
سرویس اقتصادی
رزومه وزرای پیشنهادی دکتر روحانی در خانه ملت - 5

رزومه ارائه شده وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس

رزومه محمود واعظی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس ارائه شد.
رزومه ارائه شده وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس رزومه محمود واعظی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس ارائه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42553.jpg رزومه,ارائه,شده,وزیر,پیشنهادی,ارتباطات,و,فناوری,اطلاعات,به,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رزومه محمود واعظی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس ارائه شد که متن این رزومه به شرح زیر است.

در اول خرداد ماه سال 1331 در یک خانواده مذهبی در خیابان خراسان، جنوب شهر تهران متولد شدم. دوران ابتدایی خود را در دبستان اسلامی صادقیه سپری و در سال 1349 دوره دبیرستان را با اخذ دیپلم ریاضی در مدارس میرداماد و مروی پشت سر گذاشتم.

در سال 1350 برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و در سال 1355 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ایالتی ساکرامنتو در رشته مهندسی برق اخذ نموده و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مخابرات به دانشگاه ایالتی سن حوزه رفتم . بعد از اتمام آن وارد مقطع دکترای رشته مهندسی مخابرات ایالتی لویزیانا شدم؛ که با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با احساس ضرورت خدمت به میهن اسلامی از اتمام تحصیل و اخذ مدرک دکتری صرف نظر و به ایران مراجعت نمودم.

در کل دوران اقامت در آمریکا عضو انجمن اسلامی دانشجویان امریکا و کانادا بوده و مسئولیت های مختلفی هم در آن انجمن به عنوان فعالیت های سیاسی مذهبی داشته ام. که از آن جمله می توان به مسئولیت دبیری تشکیلات در نشست سراسری اعضای انجمن اسلامی اشاره کرد. درآ‌ن هنگام بود که به همراهی تعدادی دیگراز دانشجویان مدتی را در نوفل لوشاتو و در خدمت امام (ره) سپری نمودم.

پس از مراجعت به کشور در اواخر سال 1358 و در دوران وزارت شهید بزرگوار دکتر قندی ، به خانواده بزرگ مخابرات پیوسته و تا سال 1365 در سمت های زیرمشغول خدمت بوده ام:

  • معاون مرکز مایکروویو کشور
  • رئیس مرکز مایکروویو کشور
  • مدیر کل تلگراف و تلکس
  • مدیرکل خدمات تلفن شهری
  • معاون مخابراتی وزیر پست و تلگراف و تلفن
  • رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: از اواسط سال1360 تا سال 1365

شایان ذکر است که دوران پر افتخار خدمت خود در مجموعه عظیم مخابرات کشور، چالش های اصلی نگهداری، توسعه و مهندسی و ارائه سرویس های مخابراتی با توجه به اخراج بالغ بر دو هزار نفر از کارشناسان و مدیران آمریکایی از بدنه مخابرات کشور بعد از انقلاب اسلامی بود. تشکیل شورای برنامه ریزی مخابرات و استفاده از کارشناسان و مدیران برجسته مخابراتی و اساتید دانشگاهی گامی در تحقق این هدف مهم در  شرایط محیطی ان زمان بود.

تصمیم گیری و برنامه ریزی گذر از شبکه موجود آنالوگ به شبکه دیجیتال از اقدامات اساسی این دوره محسوب می گردد. شرایط ویژه جنگ تحمیلی و فعالیت جریان های ضد انقلابی محیط کار و فعالیت مؤثر در آن زمان را با دشواری های ویژه روبه روبرو کرده بود.

با توجه به پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی، ساماندهی و ساختار سازی بخش مهمی و حیاتی ارتباطات کشور ضروری بود: که نسبت به آن اقدامات اساسی صورت گرفت.

از سال 1365 به وزارت امور خارجه منتقل شده و به عنوان مشاور وزیر و رئیس ستاد روابط اقتصادی خارجی مشغول به خدمت شدم . در سال 1368 به عنوان معاون اروپا - آمریکای وزارت امور خارجه منصوب شدم ؛ که این دوران خدمت تا سال 1376 ادامه داشت. سپس از سال 1376 تا سال 1378 به عنوان معاون اقتصادی وظیفه امور خارجه انجام وظیفه نمودم. بعد از آن از اواخر سال 1378 به عنوان معاون بین الملل و سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تا کنون به انجام وظیفه و کارهای تحقیقاتی پرداخته ام.

در همین دوران ، فرصتی حاصل شد و از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شدم و در سال 1382 از دانشگاه ورشو در رشته روابط بین الملل مدرک دکترای خود را اخذ نمایم.

نتیجه حاصل از فعالیت های علمی – پژوهشی و اجرایی اینجانب در قالب 5 جلد کتاب، 43 جلد پژوهشنامه که با همراهی نویسندگان و پژوهشگران ذیربط انجام پذیرفته و بالغ بر 50 مقاله علمی که در نشریات معتبر داخلی و بین المللی منتشر شده است. همچنین تعداد 19 مقاله علمی به زبان انگلیسی به رشته تحریر درآمده که در نشریات مختلف داخلی و خارجی چاپ و مورد استفاده محققین قرار گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet