هدر موبایل
1392/05/14 17:44:04
سرویس اقتصادی
رزومه وزرای پیشنهادی دکتر روحانی در خانه ملت - 3

رزومه ارائه شده وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس

رزومه محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس ارائه شد.
رزومه ارائه شده وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس رزومه محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس ارائه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42552.jpg رزومه,ارائه,شده,وزیر,پیشنهادی,جهاد,کشاورزی,به,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رزومه محمود حجتی وزیرپیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس ارائه شد که متن این رزومه به شرح زیر است.

زندگینامه اقای مهندس محمود حجتی نجف‌آبادی

محمود حجتی نجف آبادی در تاریخ 1334/7/17 در شهرستان نجف آباد در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدر ایشان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حجتی نجف آبادی از علماء این شهر و مورد وثوق مردم بود. حضور علماء بزرگ و روشن ضمیر در آن شهرستان موجب ایجاد روحیه انقلابی در مردم گردیده بود، لذا جو مذهبی حاکم بر خانواده ایشان در کنار مردم انقلابی نجف‌آباد موجب گردید که نامبرده از ابتدای سنین نوجوانی در صف انقلابیون قرار گیرد.

ایشان دروس ابتدایی و دبیرستان را در این شهرستان به پایان رساند. در سال 54 وارد دانشگاه کار که پس از انقلاب با دانشگاه صنعتی اصفهان ادغام شد، گردید و در سال 66 از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

 آقای محمود حجتی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی به استان چهارمحال و بختیاری به یاری مردم صبور و شجاع آن سامان شتافت و پس از آن به عنوان عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی اصفهان مشغول به کار گردید.

در سال 1364 به‌‌عنوان عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی منصوب گردید.

با وقوع جنگ تحمیلی  در سال 59 و با حضور مستمر در جبهه‌های جنگ علاوه بر کمک به راه اندازی ستاد‌های پشتیبانی مهندسی جنگ، خود به عنوان یک جهادگر در کنار رزمندگان همواره در عملیاتی مختلف در جبهه‌های نبرد حضور یافته و کارنامه درخشانی را در آن دوران از خود به جای نهاد.

 نکته جالب توجه اینکه خانواده حجتی جزو خانواده‌هایی است که همه بستگان از ابتدا تا آخر جنگ تحمیلی در جبهه‌های نبرد حضور داشته‌اند، آن‌ها تعداد زیادی شهید در راه دفاع مقدس به پیشگاه خداوند متعال تقدیم داشته‌اند.

پس از پایان جنگ تحمیلی در سال 1368 به‌عنوان استاندار سیستان و بلوچستان منصوب و تا سال 1373 منشاء خدمات ارزشمندی برای مردم محروم آن سامان گردید.

سال 1373 به عنوان مجری طرح سد کرخه مسئولیت اجرای این پروژه بزرگ ملی را عهده‌دار شد که کارنامه سال‌های مذکور نشانگر توفیق ایشان در عرصه آبادانی کشور می‌باشد.

در سال 79 قانون ادغام وزارت کشاورزی و جهاد سازندگی در مجلس شورای اسلامی به تصویب و به دولت ابلاغ گردید. ادغام این دو وزارتخانه با وظایف گسترده با بیش از 180 هزار نفر نیروی انسانی آنهم با پراکنش در نقاط مختلف از مرکز کشور تا دهستان‌ها و روستاها در حقیقت بزرگترین ادغام تشکیلاتی دولت پس از انقلاب اسلامی است.

اهمیت این ادغام وقتی بیشتر نمایان می‌شود که هر یک از این  دو وزارتخانه به نوعی مسئولیت قسمتی از تامین غذا را در کشور بعهده‌دار بودند و لذا هر گونه تنش در ایجاد وزارتخانه جدیدی آنهم با دیدگاه‌های متفاوتی که در بین نیروهای انسانی دو وزارتخانه وجود داشت، می‌توانست تامین غذای کشور را با مشکل مواجه سازد. لذا حضور فردی با سابقه روشن و انقلابی و با توانمندی درعرصه مدیریت کشور برای ایجاد وزارت جهاد کشاورزی امری اجتناب ناپذیر بود. به این منظور آقای مهندس حجتی با داشتن این ویژگی‌ها از طرف دولت به مجلس معرفی و بارای مجلس شورای اسلامی مسئولیت این مهم راعهده‌دار گردید.

علیرغم اینکه بسیاری از کارشناسان پیش بینی می‌کردند که مراحل اجرای ادغام، این وزارتخانه بزرگ را با چالش مواجه و امور تولید به رکورد بکشاند لیکن با مدیریت بسیار مناسب و استفاده از توان بالقوه هر دو وزارتخانه این مهم بدون چالش انجام و به‌عنوان الگویی بریا ساماندهی تشکیلات کشور شناخته شد.

در دوران پنجساله تصدی ایشان بر وزارت جهاد کشاورزی که با انسجام و همکاری نیرو‌های متعهد، متدین و متخصص همراه بود بخش کشاورزی از رونق چشمگیر برخوردار گردید. تولید اکثر محصولات اساسی با رکورد بی‌سابقه مواجه گردید و خودکفایی گندم در تاریخ کشور به‌عنوان افتخار بزرگ برای مدیریت کلان کشور به ثبت رسید. به‌لحاظ ساختاری نیز بخش کشاورزی در این دوران در مجموعه مدیریت نظام ارتقاء قابل توجهی یافت. امروز اکثر کارشناسان دوران تصدی جناب آقای مهندس حجتی در بخش کشاورزی به‌عنوان دوران طلایی این بخش ارزیابی می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet