هدر موبایل
1387/11/09 12:26:00
سرویس صحن

لاریجانی: اگر امارات رفتار خود را اصلاح نکند مجلس برخورد جدی می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بابلسر و فریدونکنار در خصوص رای دیروز مجلس به سوال نمایند ایلام گفت: اگر امارات رفتار خود را اصلاح نکند مجلس برخورد بعدی را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مقداد نجف نژاد "در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه و در حین قرائت گزارش کمیسیون انرژی در مورد سوال تعدادی از نمایندگان از وزیر نفت، طی یک تذکر آیین نامه ای با استناد به ماده 194 اظهار داشت: رای گیری که دیروز در مورد سوال آقای قنبری از وزیر امور خارجه صورت گرفت با این ماده مطابقت نداشت چون ما باید در مورد سوال رای گیری می کردیم نه پاسخ وزیر.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: رای گیری ما دیروز کاملا دقیق بود و چندین بار هم توضیح دادم در این ماده آمده که وارد بودن سوال باید به رای گذاشته شود. نظر کمیسیون هم این بود که این سوال وارد است بنابراین حتی اگر نظر کمیسیون را به رای می‌گذاشتیم باز یک نتیجه می داد.

اما نجف نژاد پس از پاسخ رئیس مجلس تصریح کرد: ما بنا داشتیم به حرکتی که امارات انجام داد اعتراض کنیم اما الان توپ را به دروازه خودی زده‌ایم و اعتراض به وزیر امور خارجه کشورمان کرده ایم.

لاریجانی در پاسخ گفت: از محتوای مطالبی که دیروز نمایندگان مطرح کردند کاملا روشن بود که اعتراض به رفتار امارات است بیش از اینکه به وزارت خارجه برگردد.

وی تاکید کرد: دولت امارات باید بداند مطالبه مجلس شورای اسلامی نسبت به رفتار آنها جدی است. هم کارهایی که راجع به ایرانیانی که وارد امارات می شوند مورد سوال جدی نمایندگان است و هم حجم زیاد مبادلاتی که انجام می شود ولی آنها مرتبا مطالب ایذایی مطرح می کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی با این رای نشان داد راجع به این رفتارها سوال جدی از امارات دارد و اگر رفتارشان را اصلاح نکنند حتما مجلس برخورد بعدی را خواهد کرد.

این گزارش می افزاید: نمایندگان با فریاد احسنت احسنت سخنان رئیس مجلس را تایید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet