هدر اصلی
1387/11/09 15:32:00
سرویس اقتصادی

رجایی: واردات میوه قانونی بوده است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات میوه مطابق با سهم تعریف شده در قانون می‌باشد، تصریح کرد: بنابراین مغایرتی با ارقام پیش بینی شده واردات صورت نگرفته است.

"عباس رجایی"در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با واردات میوه گفت: در سال جاری حدود 2 میلیارد دلار بودجه برای واردات کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با توجه به خشکسالی پیش بینی شده است.

وی در ادامه افزود:

رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه ارقام و اعدادی که گمرک ارائه داده نشان دهنده این است که مغایرتی صورت نگرفته گفت: اما باید به نکته ای توجه داشت و آن نقشی است که بازارچه‌های مرزی و قاچاق در این زمینه دارد. باید این مسایل را نیز لحاظ نمود تا واردات کمتری صورت بگیرد.

وی در عین حال تصریح کرد: در مورد میوه هایی که در داخلی کشور دارای رتبه می‌باشند مانند مرکبات، سیب و انگور، واردات نباید صورت گیرد.

رجایی با اشاره به اینکه در بعضی از محصولات کشاورزی دارای رتبه 4 تا 6 جهانی می باشیم گفت: توجیه وزارت بازرگانی برای واردات این است که به علت اینکه سال گذشته سرمازدگی باغات مرکبات را داشته‌ایم باید این میزان از طریق واردات جبران شود.

وی در پایان تصریح کرد: آمار رسمی از واردات میوه تاییدی بر واردات بیشتر از حد نمی‌باشد و نمی‌توانیم بر روی آن استناد قوی داشته باشیم ضمن آنکه از وزیر بازرگانی نیز در این زمینه توضیحاتی خواسته‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet