شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/09 16:35:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار خداحافظی سفیر گرجستان:

صلح و امنیت در جهان به شدت مورد تهدید قرار گرفته است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: علی رغم شعارهای قدرت های جهانی صلح و امنیت به عنوان یک پدیده مهم در روابط بین المللی به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

به گزارش خانه ملت، "لوان آستاتیان" سفیر گرجستان در کشورمان در پایان ماموریت خود در ایران پیش از ظهر امروز چهارشنبه با "علاءالدین بروجردی" دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار بروجردی با اشاره به پیوندهای عمیق و تاریخی میان دو ملت، بر ضرورت بیش از پیش توسعه مناسبات فی ما بین و بهره گیری از ظرفیت های موجود در روابط تاکید کرد و افزود: دو کشور از ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای برای تقویت و تحکیم همکاری‌های فی ما بین برخوردارند که باید شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث عراق و افغانستان و انجام جنایات گسترده جنگی توسط رژیم صهیونیستی در نوازه غزه خاطر نشان کرد: علی رغم شعارهای قدرت های جهانی صلح و امنیت به عنوان یک پدیده مهم در روابط بین المللی به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

بروجردی کشتار بی رحمانه و نسل کشی مردم بی دفاع غزه توسط رژیم اشغالگر قدس را یک جنایت جنگی تمام عیار خواند و اظهار داشت: با توجه به رسالت مهم سازمان ملل در تقویت و تثبیت امنیت و صلح در عرصه جهانی این سازمان گامی در جهت جلوگیری از تکرار چنین جنایات ضد بشری بردارد.

وی تصریح کرد: محاکمه جنایتکاران جنگی نقش مهمی در این زمینه خواهد داشت.

لوان آستیان سفیر گرجستان نیز در این دیدار با اشاره به سطح روابط سیاسی و پارلمانی فی ما بین گفت: ایران در سیاست خارجی گرجستان از جایگاه و اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی روابط فی مابین را عمیق، دوستانه و برخوردار از سابقه دو هزار ساله خواند و افزود: ایران نقش موثری در حفظ و تقویت امنیت و آرامش در منطقه قفقاز ایفا می کند.

سفیر گرجستان با بیان سوابق همکاری های مجالس دو کشور تاکید کرد پارلمان گرجستان خواستار توسعه و تقویت مناسبات با مجلس شورای اسلامی می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet