پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/09 14:58:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

هدایت‌خواه: حذف منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی، ننگی دیگر بر دامن اروپا و آمریکا است

"ستار هدایت‌خواه" تصمیم اتحادیه اروپا را در مورد حذف نام منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی، ننگی دیگر بر دامن کشورهای اروپایی و آمریکا دانست.

نماینده مردم بویر احمد و دنا اولین ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از آنجایی که هر فجری طلوعی در پی دارد، نام گذاری دهه پر افتخار پیروزی انقلاب اسلامی به نام دهه فجر حاکی از این است که انقلاب اسلامی ملت ایران سپیده دم انقلاب جهانی امام عصر (عج) پس از یلدای کفر و ستم است.

وی در ادامه با اشاره به جنایات غزه و پیش از آن جنگ 33 روز لبنان، تصریح کرد: این پیروزی‌ها ناشی از بیداری و خیزش اسلامی فجر آفرینان و نشانی از بر چیده شدن بساط سیاهی، تباهی، هراس شدید و همچنین اوج ضعف و عجز شب پرستان بداندیش است.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس ادامه داد: فجری که در بهمن 57 از افق ایران اسلامی بر دمید، اینک پرتو خویش را بر غزه، لبنان و عراق افکنده و می‌رود تا به جهانیان پیروزی حق‌گرایان و شکست باطل گرایان را نوید دهد.

هدایت‌خواه با اشاره به حماسه "حماس" و عزت غزه در جنگ نابرابر 22 روزه، تاکید ‌کرد: این پیروزی سبب شکست همه ادعاهای دروغین و فربیکارانه دموکراسی خواهی، آزادی طلبی، طرفداری از حقوق بشر، مبارزه با خشونت و تروریسم سران کفر و استکبار و نشان از سر سپردگی مجامع بین‌المللی، ابرقدرت‌ها، رسوایی مدعیان عربیت و مسلمانی و همچنین افشاگر خط نفاق و سازش با دشمنان اسلام بود.

وی پیروزی غزه را نشان‌گر اقتدار و عظمت نظام اسلامی و رهبری بصیر و شجاع انقلاب دانست و گفت: دیپلماسی فعال و عزت مدارانه دولت اصولگرا، تلاش مجدانه و هوشیارانه رئیس مجلس، وظیفه شناسی، نوع دوستی و غیرت مردم نجیب و با کرامت ایران اسلامی از نشانه‌های این پیروزی است.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس خاطر نشان کرد: مرور زمان هرگز لکه ننگ جنایت و ترور را از دامن تروریست‌ها پاک نمی‌کند و از همین روی گروهک جهنمی و تروریستی منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی خارج می‌سازند و ننگی دیگر بر کارنامه سیاه خویش می‌افزایند.

وی اقدام کشورهای اروپایی را در خارج ساختن نام گروهک منافقین از لیست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد و گفت: البته همه این‌ها سندهای محکم و محکمه پسندی است که بایستی به آن‌ها علیه آمریکا، اتحادیه اروپا و صهیونیست‌ها و حامیان منطقه‌ای آن‌ها در محاکم بین‌المللی و در میان ملت‌ها اقامه دعوا کرد و آنان را در موضع انفعال و پاسخگویی به ملت‌ها قرار داد.

هدایت‌خواه تداوم گفتمان اصولگرایی را تداوم گفتمان اصیل انقلاب 57 دانست و خاطر نشان کرد: تداوم این گفتمان ضرورت قطعی این بیداری و ایستادگی از فجر تا طلوع است که با وحدت و همدلی همه گروه‌ها و شخصیت‌های این جریان به ویژه تعامل و همگرایی افزون‌تر دولت و مجلس در شرایط حساس کنونی و در انتخابات پیش روی تحقق می‌یابد.

نماینده مردم بویر احمد در مجلس اضافه کرد: شیطان بیش از هر زمان دیگری در بین الطلوعین تلاش می‌کنند تا خواب و غفلت را بر آدمیان مستولی نماینده و سخن رهبر فرزانه انقلاب از ورود شاه سلطان حسین‌ها بر همین مبنا است.

وی در تذکری در خصوص حوزه انتخابیه خود به وزیر راه و ترابری خواستار تکمیل مطالعات اتصال مرکزی استان به شبکه ریلی کشور، تکمیل و تجهیز فرودگاه یاسوج و تخصیص اعتبارات مصوب برای شروع عملیات اجرایی در سال 87، شد.

هدایت‌خواه ادامه داد: تامین اعتبار کامل جهت تکمیل محورهای یاسوج به آمیدان و یاسوج به سپیدان حداکثر تا پایان سال 87 و تقویت اعتبار جهت تکمیل راه پاتوق، دهدشت تا پایان سال 89، مطالعه برگزاره یاسوج، دژ کرد، تکمیل مطالعه باند دوم محور بزرگراه باب میدان، یاسوج، سمیرم از مشکلات قابل توجه است.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس تصریح کرد: ضرورت توجه بیشتر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تامین زیر ساخت‌های گردشگری استان با توجه به استعدادها و ظرفیت‌های فراوان قابل ملاحظه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار دستور رئیس جمهور و وزیر امور اقتصاد و دارائی در جهت تسریع در پرداخت مابقی تسهیلات پرداختی به طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا توسط بانک‌های عامل شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet