هدر موبایل
1387/11/09 17:56:00
سرویس بین الملل
در دیدار هیات پارلمانی فرانسه صورت گرفت

انتقاد شدید بروجردی از حذف نام منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار هیات پارلمانی فرانسه با انتقاد شدید از خارج ساختن نام گروهک منافقین از لیست گروههای تروریستی گفت: این تصمیم بر خلاف شعارهای ضد تروریستی کشورهای اروپایی است و تاثیر منفی بر افکار عمومی ملت ایران خواهد داشت.

نسبت به خارج ساختن نام گروهک منافقین از لیست گروههای تروریستی به شدت انتقاد کرد و این تصمیم را بر خلاف شعارهای ضد تروریستی کشورهای اروپایی دانست.

به گزارش خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" در این دیدار که ظهر روز چهارشنبه در محل مجلس انجام شد، با بیان تاریخچه تروریستی این گروهک و اقرار رهبران آن به ترور صدها زن کودک و مردم بی گناه کشورمان افزود: انتظار می رود دولت فرانسه تسلیم فشارهای سیاسی برای خروج نام گروهک منافقین از لیست گروههای تروریستی نشده و همچنان موضع مستقل خود را حفظ کند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود تحولات افغانستان را برای امنیت و آرامش منطقه مهم ارزیابی کرد و با اشاره به رشد 450 درصدی تولید مواد مخدر در این کشور گفت: بی تفاوتی نسبت به افزایش بی سابقه تولید مواد مخدر و رشد پدیده افراطی گری در افغانستان به زیان صلح و امنیت جامعه جهاتی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین از احترام به عقاید و ارزش‌های دینی مردم افغانستان، تلاش برای بازسازی اقتصادی عمرانی این کشور و مقابله با رشد افسار گسیخته مواد مخدر به عنوان محورهای اصلی حل بحران افغانستان نام برد و خاطر نشان کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران کمک به امنیت و ثبات و بازسازی زیر ساخت های اقتصادی در این کشور است و تاکنون نیز در این زمینه گامهای بلندی برداشته است.

بر اساس این گزارش، "هانری پلاتیول" عضو کمیته روابط خارجی مجلس فرانسه نیز در این دیدار نقش ایران را برای امنیت و ثبات منطقه حیاتی توصیف کرد و افزود: ایران یک عامل ثبات بخش در منطقه بوده که نقش موثری در حل بحران‌ها داشته است ولی خواستار همکاری ایران برای یافتن راه حل سیاسی جهت بحران افغانستان شد.

"ژان گلاوانی" عضو دیگر کمیته روابط خارجی مجلس فرانسه نیز با بیان اینکه که کشورش هیچ اختلافی با ایران در مورد ماهیت تروریستی گروهک منافقین ندارد، گفت: فرانسه با خروج نام گروهک منافقین از لیست گروه های تروریستی مخالف است و در این خصوص درخواست استیناف خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet