هدر اصلی
1387/11/09 18:06:00
سرویس بین الملل

دیدار هیات پارلمانی فرانسه با رییس گروه دوستی ایران و فرانسه

هیاتی از پارلمان فرانسه بعد از ظهر روز چهارشنبه با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار "حسن کامران" رئیس با تاکید بر توسعه ارتباطات گروه‌های دوستی پارلمانی گفت: تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی می‌تواند به گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و بسترسازی برای همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای منجر شود.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم اخیر شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر خارج کردن نام منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی تصریح کرد: فرانسه به عنوان یک کشور دارای تمدن بزرگ باید از ایجاد سوء‌تفاهم در روابط خود با ایران به عنوان یک کشور قدرتمند منطقه‌ای دوری گزیند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه همچنین گفت: حمایت از گروه‌های تروریستی به هر نحو ممکن به منافع مشترک دو کشور آسیب جدی وارد می‌کند.

کامران در ادامه با بیان مشکلات افغانستان گفت: ایران بدلیل همسایگی و سابقه تاریخی با افغانستان امنیت این کشور را امنیت خود محسوب می‌کند و حضور نیروهای خارجی در آنرا یکی از موانع عمده برقراری ثبات و آرامش در این کشور می‌داند.

در ادامه این دیدار، "هانری پلانیول" عضو کمیته روابط خارجی پارلمانی فرانسه ضمن تاکید بر علاقمندی کشورش به گسترش همکاری‌های فیمابین گفت: ایران با قدمتی چند هزار ساله می‌تواند نقش مهمی در صلح و امنیت منطقه خاورمیانه ایفا کند و همکاری‌های مثبتی در این زمینه داشته باشند.

عضو پارلمان فرانسه در پایان از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ثبات و امنیت در افغانستان قدردانی کرد و افزود: گسترش همکاری‌های ایران و فرانسه در زمینه کمک به مردم افغانستان می‌تواند این کشور را به سوی امنیت پایدار رهنمون کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet