عید سعید فطر
1387/11/09 19:22:00
سرویس سیاسی

دیدار نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی با ابوترابی فرد

نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی بعد از ظهر روز چهارشنبه با "محمدحسن ابوترابی ‌فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار ابتدا ابوترابی فرد با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران  و اندونزی بع عنوان دو کشور مهم و پرجمعیت دنیای اسلام می‌توانند با گسترش  هرچه بیشتر روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی نقش برجسته‌ای در پیشبرد اهداف و آرمان‌های اسلامی ایفا کنند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از همکاری‌ها و روابط دوجانبه در سطوح مختلف حمایت می‌کند و سفرهای مکرر مقامات دو کشور مؤید وجود یک روابط خوب و سازنده بین دو کشور است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و تاریخی اندونزی در دنیای اسلام، خاطرنشان کرد: اندونزی در نزد مردم مسلمان ایران جایگاه مناسبی دارد و دو کشور باید با بهره‌گیری از تجارب و دستاوردهای یکدیگر به شکوفایی ارزش‌های متعالی اسلامی در جهان کمک کند.

در ادامه این دیدار، نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: با تاریخ انقلاب اسلامی ایران و سال‌های مبارزه با رژیم استبدادی سابق در ایران آشنایی کامل دارم و امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران برای جوانان اندونزی در سال‌های متمادی گذشته، یک الگوی تمام عیار بودند.

وی جایگاه جمهوری اسلامی ایران در نزد مردم و مسئولان کشورش را ممتاز و ایران را یک کشور قدرتمند در منطقه و جهان دانست و افزود: امروز ایران به نماد واقعی مبارزه با استکبار  و صهیونیسم بین‌الملل تبدیل شده است.

نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی خاطرنشان کرد: مسلمانان اندونزی حمایت مردم و مسئولان ایران از آرمان و مقاومت فلسطین را همواره به خاطر خواهند داشت.

وی در ادامه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف را بسیار خوب و رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: ظرفیت‌های فراوان برای گسترش هرچه بیشتر همکاری‌ها و روابط بین دو کشور هنوز وجود دارد که باید از آنها بهره‌برداری شود.

وی در پایان حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی را از تعمیق مناسبات فیمابین در تمامی زمینه‌ها خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet