ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1392/05/22 20:19:44
سرویس سیاسی
گزارش خانه ملت از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

اظهارات مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی اطلاعات/ علوی از ماجرای رد صلاحیت گفت

خبرگزاری خانه ملت: در دومین روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم؛ سید محمود علوی وزیر پیشنهادی حجت الاسلام حسن روحانی برای وزارتخانه اطلاعات به پاسخگویی به مخالفان و موافقان و تشریح بخشهایی از برنامه خود پرداخت.
اظهارات مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی اطلاعات/ علوی از ماجرای رد صلاحیت گفت خبرگزاری خانه ملت: در دومین روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم؛ سید محمود علوی وزیر پیشنهادی حجت الاسلام حسن روحانی برای وزارتخانه اطلاعات به پاسخگویی به مخالفان و موافقان و تشریح بخشهایی از برنامه خود پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/43750.jpg اظهارات,مخالفان,و,موافقان,وزیر,پیشنهادی,اطلاعات/,علوی,از,ماجرای,رد,صلاحیت,گفت Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت؛اظهارات مخالفان و موافقان و در نهایت "سید محمودعلوی" وزیر پیشنهادی اطلاعات در زیر آمده است:  

محمد بیرانوند:وزیر اطلاعات باید حداکثر شناخت را از فضای مجموعه خود داشته باشد

نماینده مردم بروجرد درمجلس  در نشست علنی امروز (سه شنبه 22 مرداد) در جریان بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم در مخالفت با سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت:در خصوص رای اعتماد به وزیران، نمایندگان به دو عرصه صلاحیت عمومی و تخصصی ورود پیدا می‌کنند که عمدتا ورود به صلاحیت‌های عمومی در تریبون عمومی و مخصوصا همانند الان که از شبکه‌های داخلی و خارجی پخش می‌شود، دارای آفاتی است که بعضا در آن مباحثی رد و بدل می‌شود که خدشه به آبروهاست و امکان سوءاستفاده اقیار را به وجود می‌آورد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود در صورت امکان و صلاحدید بررسی وزرا همانند اعتبارنامه نمایندگان در جلسات غیرعلنی برگزار شود.

بیرانوند افزود: انتظار می‌رفت رئیس‌جمهور حداقل در زمان بحث کلیات در ادامه جلسه حضور پیدا می‌کردند و اینکه وی بخشی از زمان خود را به نمایندگان داده نشان از سمت و سوی مساعد مجلس با دولت در حل معضلات کشور را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ادامه داد: با توجه به ماموریت‌های وزارت اطلاعات که مرکز ثقل نظام است، مقابله با جریان‌های برانداز خارجی و ضدانقلاب داخلی و مبارزه با اشکال مختلف فساد سازمان‌یافته و رانت‌خواری است، انتظار می‌رفت مدیری ارشد آشنا به فضای تخصصی به مجلس معرفی شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه وزارت اطلاعات و با دشمنان قسم‌خورده نظام که مجهز به وسایل جاسوسی و ضد جاسوسی درگیر است، انتظار می‌رفت فردی در رأس این مجموعه قرار گیرد که حداکثر شناخت را از فضای آن مجموعه را داشته و شیوه‌ها و ادبیات رایج امنیتی را دانسته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: کار اطلاعات و حوزه وزارتخانه یا مهم است یا نیست که به نظر همه اهمیت بسیار بالایی دارد چراکه جریان هشدار از مسیر وزارت اطلاعات جاری می‌شود. اگر بگوییم اهمیت دارد، می‌توان گفت حوزه تخصصی وزیر اطلاعات کمتر از تخصص وزارتخانه‌های بهداشت، صنایع و کشاورزی نیست. این وزارتخانه از حساس‌ترین حوزه‌هاست و مسئول حفظ و حراست از بقیه حوزه‌ها است.

بیرانوند با بیان اینکه شنیده‌ها حاکی از آن است در حوزه ریاست‌جمهوری معاونت سیاسی و امنیتی در شرف تاسیس است، ادامه داد: اگر این اتفاق بیفتد اول نقض عدم اهمیت وزارت اطلاعات است و ثانیا خبر عجیبی است.

وی  خاطرنشان کرد: شرح وظایف وزارتخانه و حدود کار مصوب مجلس است اما اگر قرار باشد معاونت سیاسی و امنیتی در حوزه ریاست‌جمهوری تشکیل شود، این سوال پیش می‌آید کدام وظیفه بر زمین مانده وجود دارد که انجام آن در قانون مصوبات مجلس نمی‌گنجد، اگر این معاونت شکل گیرد، حد و مرز و خطوط قرمز فعالیت آنها چیست و با کدام قانون محاسبه خواهد شد و کدام گزارش از وزارت اطلاعات و معاونت سیاسی و امنیتی منشاء اثر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه دو برگه برنامه‌های اعلامی وزیر اطلاعات در اختیار نمایندگان قرار داده شده، گفت: برگه اولی که با زیرنویس وزیر پیشنهادی اطلاعات ارائه شده دارای مساله کمتری است اما برگه دوم که نمی‌دانیم از سوی چه کسی تنظیم شده، دارای مسائل زیادی است که قابل بحث است.

بیرانوند ادامه داد: در بند 11 برنامه‌های اعلامی برنامه‌های وزیر اطلاعات بحث از بازبینی و رویه بازنشستگی نیروهای مجرب و متخصص و اعاده کارشناسان و مدیران توانمندی شده که به هر دلیل بازنشسته شده‌اند و تلویحا اشاراتی به حذف اجباری مدیران غیرهمسو به بهانه بازنشستگی می‌شود که این وزارتخانه را درگیر مباحث درونی می‌کند در زمانی که چتر امنیتی وزارت اطلاعات مورد نیاز است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: در بند 12 برنامه‌های اعلامی وزیر اطلاعات بحث از پالایش جامع و دقیق پرونده‌سازی‌های شکل گرفته در سال‌های اخیر آورده شده که نادیده گرفتن گنجینه امنیتی کشور و حاصل زحمات ده‌ها ساله سربازان گمنام امام زمان است.

وی تصریح کرد: چند دستگاه وزنه تعادل برای نظام اجرایی کشور هستند که از جمله آنها وزارت اطلاعات است که آوردن این بند در برنامه‌های اعلامی نشان از پذیرش عدم بی‌طرفی وزارت اطلاعات در جریانات سیاسی است.

بیرانوند با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه وزارت اطلاعات پاسخگویی به استعلام‌های چندگانه هنگام انتخابات و یا لزوم ارائه اطلاعات در زمان تصدی مدیران است گفت: اگر منظور از پالایش جامع و دقیق پرونده‌سازی‌ها شکل گرفته در چند سال اخیر اشاره به اطلاعات جمع‌آوری شده در خصوص فتنه 88 می‌باشد هر ملتی خطوط قرمزی دارد که بدون آن، نگهبان و بی‌دفاع است، خطوط قرمز هر ملتی نشان از جهان‌بینی آن ملت است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه یکی از خطوط هر ملتی تمامیت ارضی آن است، بیان کرد: تاریخ ثابت کرده هرگاه متجاوز نادانی به این سرزمین تعرضی داشته این ملت در مقابل آنها عنوان یدی واحد ایستادگی کرده و هیچ گاه اجازه به تجزیه حتی یک متر خاک مقدس ایران را به آنها نداده است.

عبداللهی : علوی به وزارت اطلاعات اشراف کامل دارد

رضا عبداللهی نماینده مردم ماهنشان در مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه 22 مرداد) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم در موافقت با وزارت "علوی" به عنوان وزیر اطلاعات با بیان اینکه بنابر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد ایجاد حماسه سیاسی انتخاباتی با شکوه برگزار شد و حماسه سیاسی امسال به شکل بسیار شکوهمندی شکل گرفت گفت: امیدواریم پایه های حماسه اقتصادی نیز در این سال مهم گذاشته شود و با شکل گیری یک دولت کارآمد؛ دولت تدبیر و امید پایه های حماسه اقتصادی نیز در سال 92 شکل گرفته و در آینده شاهد خلق این حماسه باشیم.

وی  افزود:‌هم مشکلات داخلی و هم تحریم های ظالمانه خارجی شرایط را سخت کرده و ضروری است که در شرایط کنونی به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد وحدت، همدلی و همکاری با یکدیگر عمل کرده و به آن پایبند باشیم و بر این اساس به فرمایش ایشان در مورد کمک به دولت جدیددر حال شکل گیری عمل کنیم.

وی با بیان اینکه چالش‌های پیش روی دولت یازدهم عرصه بزرگ کارزاری است که مواجهه با آن به آگاهی، دانش، تدبیر و توکل نیاز دارد، ادامه داد:‌ رئیس جمهور منتخب ومورد تأییدنظام با توجه به اعتماد مردم از یک سو و انتظارات و مطالبات به جای آنان برای کاهش مشکلات و حل تدریجی آن از سوی دیگر، مسئولیت مضاعفی به عهده دارد به همین دلیل باید یاران و مردان مرد این کارزار سترگ را از میان افرادی برگزیند که ضمن اعتقاد راسخ به ایفای نقش خود به عنوان بنده خدا، خدمتگزار  و امین مردم از تخصص، دانش، تجربه و تدبیر و کفایت لازم برای بر عهده گیری این مسئولیت سنگین برخوردار باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه خوشبختانه همه ما دکتر حسن روحانی را می شناسیم، توضیح داد: من از 7 دوره نمایندگی در مجلس 5 دوره در خدمت حسن روحانی بودم و دکتر علوی که امروز به عنوان وزیر اطلاعات معرفی شده 4 دوره نماینده مجلس بوده که من 8 سال با وی همکاری داشته و وی را از نزدیک می شناسم.

عبداللهی با بیان اینکه در دوره های مختلف دولت در معرفی کابینه ها اشتیاقی برای صحبت نداشتم گفت: اما در این دوره حیفم آمد که ثبت نام نکرده و به عنوان موافق کلیات و وزرا صحبت نکنم.

وی با بیان اینکه علوی از شخصیت های حوزوی بوده و تحصیلات دانشگاهی دارد ادامه داد:‌ وی دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی دارد و نمایندگی در ستاد مرکزی انقلاب اسلامی در جنوب فارس، نماینده دفتر امام(ره) در لامرد، ونماینده دوره های اول، دوم، چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی، مخبر کمیسیون شوراها و امور داخلی و نایب رئیس آن در دوره چهارم، نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی و آیین نامه داخلی در دوره پنجم، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت در دوره چهارم و پنجم، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مراکش در دوره پنجم، معاونت نظارت و بازرسی وروابط عمومی و تبلیغات سازمان عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باحکم رهبر معظم انقلاب و نمایندگی مردم تهران در مجلس خبرگان را در سوابق خود دارد همچنین در کمیسیون خاص تعیین وظیفه و اختیارات رئیس جمهور را تجربه کرده است.

نماینده مردم ماهنشان با بیان اینکه علوی عضو کمیسیون خاص تدوین قانون وزارت اطلاعات بوده است تصریح کرد: وی کاملاً به وزارت اطلاعات اشراف داشته و در قانون این وزارتخانه صاحب نظر است و این امر برای وزارت اطلاعات بسیار ارزشمند است.

عبداللهی با اشاره به ایرادات مطرح شده توسط بیرانوند مخالف وزیر پیشنهادی اطلاعات در مورد اظهارات علوی در مورد بازگشت وزارت اطلاعات در برنامه حوزه امنیت داخلی به چارچوب وظایف ذاتی و قانونی براساس قانون اساسی گفت: مطلبی که در برنامه علوی آمده حرف درست و پسندیده ای است ایراد آقای بیرانوند در مورد رعایت حقوق شهروندی، قومیت ها و مذاهب در چارچوب قوانین موجود و پرهیز از اتخاذ رویکردهای امنیتی درست نیست بلکه برنامه علوی برنامه ای سنجیده است و کشور به این فضا نیاز دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هم امنیت، هم اقتصاد و معیشت ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و سرمایه و سرمایه گذار به جایی می رود که احساس امنیت کند ادامه داد:  در شرایط فعلی که کشور با رکود تورمی مواجه است و نرخ بیکاری دو رقمی شده همه از جمله وزارت اطلاعات باید بستر کار برای سرمایه گذاری را فراهم کنند تا سرمایه گذاری اتفاق افتد و در غیر این صورت قابل رشد نخواهد بود وگرانی وتورم که امروز بیشترین فشار را ایجاد می کند تشکیک خواهد شد.

نماینده مردم ماهنشان با بیان اینکه هدف تحریم های خارجی توقف تولید و افزایش بیکاری و گرانی است ادامه داد:‌ حل این مشکلات نیاز به بستر آرامی نیاز دارد که با حضور شخصیت عارف،دانشمند، متعادل و متفکر علوی قابل رفع است ما باید از ایجاد فضای امنیتی دور شویم که علوی نیز به آن اشاره کرده است.

جهانگیرزاده :پرداختن به مسائل امنیت ملی با رای قاطع به علوی محقق می‌شود

جواد جهانگیرزاده در جریان بررسی صلاحیت وزیراطلاعات ضمن موافقت با وی گفت: بدون تردید نقش وزارت اطلاعات نقش برجسته‌ای است و وجود دشمنان خارجی، منطقه‌ای و جریانات مسئله‌دار داخلی اهمیت این وزارتخانه را چندبرابر کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه ما به امنیت ملی مقابل جاسوس‌های بین‌المللی و امنیت ملی در برابر شیطنت‌های منطقه‌ای و لزوم به‌روز شدن دستگاه اطلاعاتی نیاز داریم، تصریح کرد: در عین حال وجود گروه‌های ضدانقلاب می‌طلبد که وزارت اطلاعات جسارت لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های وزارت اطلاعات ادامه داد: فراوانی نیروهای حرفه‌ای گمنام، فعال و دلسوز و همچنین با تجربه در این وزارتخانه باعث برخورد با نیروهای ضدانقلاب و جاسوس‌ها شده است که امروز مردم انتظار دارند دستگاه اطلاعاتی قدرتمندی داشته باشند که به مردم احساس آرامش را تزریق کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: مردم نیز نیاز به دستگاهی دارند که علاوه بر حفظ حریم حمایتی، حریم خصوصی مردم را نیز مورد حمایت قرار دهد.

جهانگیرزاده با بیان اینکه وزارت اطلاعات باید از تمایلات سیاسی پرهیز کند، افزود: در شرایط موجود کاهش هزینه‌های اطلاعاتی یک ضرورت است که آقای علوی به این موضوع توجه ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: مقابله با تحریم‌ها فقط از دست وزارت امور خارجه و نهادهای اقتصادی برنمی‌آید، بلکه وزارت اطلاعات تجارب گران‌قیمتی در این خصوص دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم با بیان اینکه وزارت اطلاعات باید چشم بینای نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، به سوابق وزیر پیشنهادی اطلاعات اشاره کرد و گفت: آقای علوی سابقه 4 دوره عضویت در کمیسیون داخلی مجلس و حضور در تدوین قانون وزارت اطلاعات را دارد.

جهانگیرزاده افزود: حضور علوی در نهادهای نظامی و همچنین بینش امنیتی ایشان می‌تواند وزارت اطلاعات را در پرهیز از ورود به مسائل خرد و تمرکز در مسائل کلان امنیت ملی و بین‌المللی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم وزارت اطلاعات به مسائل عمده امنیت ملی بپردازد، این امر امروز با رأی قاطع به وزیر پیشنهادی اطلاعات خواهد بود، ادامه داد: باید به انتخاب رئیس جمهور احترام بگذاریم که ایشان نیز دارای بینش امنیتی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آقای علوی یک روحانی انقلابی، فعال و پرتحرک است، گفت: وزیر پیشنهادی اطلاعات آشنا به مسائل نظامی و امنیتی است، همچنین عضو کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان رهبری است.

رسایی:مخالفت با علوی جلوگیری از تکرار فتنه سال 88 است

در ادامه ،حمید رسایی در مخالفت با سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات تصریح کرد:امیدوارم که آقای علوی شعار" زنده باد مخالف من "را به صورت حقیقی و واقعی محقق کند نه مثل دوره ای که شعارش را عده ای می دادند و عملش را ما می کردیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:هدف از مخالفت با آقای علوی رفع برخی شبهات است که در صورت اخذ رأی اعتماد با قوت بیشتری به کار خود ادامه دهند و هیچگونه قصد و غرض شخصی بین من و آقای علوی وجود ندارد اما ای کاش آقای روحانی گزینه دیگری را برای این وزارتخانه انتخاب می کردند تا مجبور به ذکر برخی نکات نمی شدیم.

رسایی یادآور شد: اما یکی از اشکالات اساسی آقای علوی با وجود سوابق و فضایلی که دارند عدم سابقه و تجربه و همچنین آشنایی با این حوزه حساس است و همانطور که بسیاری تأکید داشتند در دولت آقای روحانی افراد سابقه دار در نهادهای حکومتی حضور دارند و سؤال این است که چرا کسانی که سابقه و پیشینه فعالیت در وزارت اطلاعات را دارند و اشراف بیشتری نسبت به این حوزه دارند انتخاب نشدند.

وی گفت:‌ در هر مجموعه ای نیروهای مناسب و فعال و گاه نخاله هایی وجود دارند و حتی در لباس روحانیت. وقتی فرد بی تجربه و بی سابقه ای روی کاری می آید افراد کارکشته و تجربه اگر همراهی کنند اما در تمکین کردن مشکل پیدا می کنند و حتی برخی افراد که شیطنت دارند از عدم آشنایی وکم سابقگی افراد سوء استفاده می کنند.

نماینده مردم در مجلس نهم گفت: همچنین برخی روحیات شخصی آقای علوی سبب می شود که وی در جایگاهی غیر از وزارت اطلاعات بتواند بهتر عمل کند به طور مثال ایشان 4 دوره نماینده مجلس بودند که از مهمترین ویژگی های حضور در مجلس روحیه لابی گری، مبادله، صحبت و پیگیری است که این روحیه در برخی از افراد نهادینه می شود و این مسئله برای وزارت اطلاعات خوب نیست و متأسفانه این روحیه در آقای علوی وجود دارد.

وی افزود: من اطلاع دارم که ایشان با کسانی در حال لابی گری هستند که باید با آنان برخورد قانونی شود و این در حالی است که لابی گری دست وزیر اطلاعات را برای انجام وظیفه می بندد و همچنین اطلاع دارم در جلسه ای که یکی از افراد نقش داشته در پرونده مشهور شهرام  جزایری و همچنین حضور برخی اعضای ساواک در آن حضور داشتند آقای علوی هم حضور داشته و عکسش هم موجود است وقتی از ایشان در اینباره سؤال می شود پاسخ می دهد که من نمی شناختم و نمی دانستم.

رسایی تصریح کرد:‌ این در حالی است که وزارت اطلاعات باید همه را بشناسد و بداند و وزیر اطلاعات باید زرنگ و حساس باشد علاوه بر این ایشان در برخی از محافل گفته بود که من برای وزارت کشور مناسب تر هستم چرا که در وزارت اطلاعات باید برخی از حرف ها را نگه داشت.

وی گفت:‌ همچنین آقای علوی دوبار برای نمایندگی مجلس یکی در مجلس نهم و همچنین در میان دوره ای مجلس نهم نامزد شدند که هر دو بار نظر شورای نگهبان برعدم تأیید ایشان بود و نکته ای که مهم است این است که شورای نگهبان چنین تصمیمی گرفته واگر در صلاحیت این شورا تردید شود باید صلاحیت همه افرادی که اینجا نشسته اند نیز با تردید مواجه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: همچنین ایشان پس از رأی اعتماد در جایگاه وزیر اطلاعات قرار می گیرد که باید درباره تأیید یا رد صلاحیت افراد اظهارنظر کند و این مسئله برای مردم سؤال ایجاد می کند که چرا فردی که از سوی شورای نگهبان تأیید نشده در این مسندقرار گرفته است.

رسایی با بیان اینکه از آقای روحانی سؤال می کنم که آیا انتخاب ایشان اعتدال است یا تندروی گفت: به نظرم تندروی است وعدم آشنایی و تسلط با وزارتخانه حساس اطلاعات آسیب های زیادی وارد می کند.

رسایی ادامه داد:‌ این حزب امنیتی همچنین در همان موقع در جنگ روانی در انتخابات مجلس ششم و زمانی که آقای هاشمی نفر سی ام شده بود بلایی سرش آوردند که انصراف داد و حتی اتهام قتل های زنجیره ای را به آقای هاشمی زدند و دلیل آن این بود که وزیری بر سر کار آمده بود که تسلط بر امور نداشت.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم تأکید کرد: این صحبت ها هشدار است چرا که آقایان در سال 76 مخالفتی با انتصاب آن وزیر کم سابقه در وزارتخانه اطلاعات نکردند و نتیجه آن شد که وزیر را دور زدند، قتل های زنجیره ای برای حمله کردن به وزارت اطلاعات تحقق یافت و ساختار وزارت اطلاعات تضعیف شد که البته 16 سال از آن زمان می گذرد و این وزارتخانه حساس بسیار بازسازی و به روز شده است.

رسایی یادآور شد: همچنین آقای علوی در ابتدا یک برنامه به مجلس دادند و دیروز هم برنامه دیگری میان نمایندگان توزیع شد و زمانی که در این باره سؤال کردم گفتند که ایشان برنامه اول را مورد تأیید قرار ندادند و حال سؤال این است که چه کسی برنامه ایشان را تدوین کرده است و مگر نه اینکه وزیر باید خود برنامه اش را تنظیم و تدوین کند.

وی گفت: همچنین در سال 76 به بهانه قتل های زنجیره ای، اصلاحات آمریکایی و روزنامه ها و مطبوعات وابسته به آن که رهبر معظم انقلاب فرمودند این مطبوعات پایگاه دشمن است وزارت اطلاعات را زدند و به بهانه کوی دانشگاه نیروی انتظامی را هدف حمله قرار دادند و وزیری که از آن پایگاه دشمنی ها را هدایت می کرد و مورد تأیید وزارت اطلاعات وقت بود الان در VOAو BBCمشغول فعالیت است.

نماینده مردم تهران افزود:‌ همچنین به بهانه کوی دانشگاه نیروی انتظامی را زدند و در مطبوعات و رسانه ها نیروی انتظامی را کسانی معرفی کردند که دانشجویان را از طبقه های خوابگاه به پایین می اندازند و همچنین به بهانه ترور یک چهره افراطی که در فتنه هم نقش داشته است سپاه وبسیج را هدف قرار دادند و بسیجیان را آدم های لمپن که با دمپایی افراد را ترور می کنند معرفی کردند.

رسایی گفت:همچنین در آن دوران نهادهای امنیتی را مثل تک تیرانداز زدند و بسیاری از افراد را مورد تخریب قراردادند که باید متذکر شوم آقای روحانی از کسانی بود که در آن دوران تخریب شد و تعجب می کنم که چرا الان به این مسئله توجه نمی کنند.

وی ادامه داد:‌ اقدامات انجام شده در سال 76 زمینه ای شد برای انتخابات مجلس ششم و وزارت اطلاعات که تخریب شده بود وقتی درباره صلاحیت برخی از نامزدها از سوی شورای نگهبان مورد استعلام قرار گرفت پاسخ داد که اطلاعات و سابقه ای از افراد ندارد در حالی که بسیاری از آنان سابقه داشتند و سابقه آنان در شورای نگهبان موجود بود.

رسایی گفت:‌ اما از آنجایی که چشم های نظام مورد هدف قرار گرفته بود برخی از عناصر در مجلس ششم نفوذ کردند و این عناصر افراطی الان یا در سازمان های جاسوسی فعالیت می کنند و یا در صدای آمریکا و BBCمشغول کار هستند و من نگران تکرار این قبیل اتفاقات به دلیل عدم تسلط بر این وزارتخانه حساس هستم.

وی با بیان اینکه رأی اعتماد به وزرا آزمونی برای مجلس است که مردم آن را نظاره گر هستند گفت: اینجا بزنگاه است و شاخص اندازه گیری مجلس که مردم تصمیمات ما را می شنوند و در این باره قضاوت می کنند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم گفت:‌ البته از دولت روحانی توقع نداریم کابینه یکی دیگر از کاندیدهای ریاست جمهوری را معرفی کند اما تأکید بر موضوع فتنه و لزوم برائت و حساسیت نسبت به افراد انتقام گیری نیست بلکه نگران تکرار قصه ای هستیم که به تعبیر رهبری نظام را به لبه پرتگاه برد اما با اعتبار ولایت و پیروی مردم و با حضور آگاهانه آنان این اقدامات خنثی شد.

هروی :علوی یک شخصیت جامع، تحصیلکرده و خلاق است

جواد هروی در دفاع از وزارت سیدمحمود علوی به عنوان وزیر اطلاعات با اشاره به اظهارات برخی نمایندگان در مورد جلسات برگزار شده توسط علوی با تعدادی از نمایندگان گفت: لازم است به عنوان موافق بگویم که جلسه خاصی با علوی نداشتم.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این بار یکی از نخستین دفعات است که یک شخصیت توانا، تحصیلکرده و دانا را برای ریاست یکی از حساس‌ترین وزارتخانه‌های کشور منصوب می‌کنیم، افزود: این اقدام در نوع خود بی‌بدیل است و باید دانست که هر گاه یک کشوری از فضای امنیتی برخوردار باشد، فضای اقتصاد رشد و تولید به حرکت درآمده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه حال که یک شخصیت کاردان و متخصص برای وزارت اطلاعات معرفی شده حواشی افزایش یافته است،‌گفت: برخی عنوان می‌کنند که علوی سابقه فعالیت امنیتی ندارد، باید پرسید کدام یک از وزرای اطلاعات ما در آغاز کار خود این اطلاعات را داشته‌اند؟ بنابراین وی نیز نباید مستثنی باشد.

هروی با اشاره به چهار دوره نمایندگی مجلس علوی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات جهت انتقال مباحث و مسائل مختلف از اطراف کشور به شخص وزیر به نحوه تعامل جدی با وی بازمی‌گردد که برای اولین بار وزیری معرفی شده است که خود چهار دوره نمایندگی در کارنامه دارد و این به معنای تعامل جدی است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عضویت علوی در کمیسیون خاص تدوین قانون اطلاعات، نمایندگی در معاونت بازرسی و پشتیبانی نیروهای مسلح و دیگر سوابق کاری وی اکثرا فعالیت اطلاعاتی بودند، توضیح داد: من تعجب می‌کنم که چرا نباید وزیر اطلاعات یک شخصیت جامع، تحصیلکرده و با سوابق بسیار خوب باشد.

وی با بیان اینکه دو عامل اساسی ایران را در فضای بین‌المللی دچار تحریم کرده است، ادامه داد: فتنه‌ها و دسایس دولت‌های بیگانه جهت سرکوب استقلال ایران یکی از این عوامل است که ایران 34 سال در گرفتن استقلال کشور تلاش کرد و اجازه نداد که به این غیرت کشور تجاوز شود.

هروی گفت:عامل دیگر در تحریم بین‌المللی که کمتر به آن توجه می‌شود عدم برخورد مناسب دستگاه‌های اطلاعاتی در برخی قضایا بوده است که همیشه این عامل را علی‌رغم مهم بودن فاکتور گرفتیم

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در مناطق مرزی شاهد اختلاف بین گروه‌های مختلف اجتماعی- مذهبی هستیم، گفت: این مسائل ناشی از عدم درایت و کیاست از جانب دستگاه‌های امنیتی است و این فضا مانع از ایجاد فضای همدلی در اقصی نقاط کشور می‌شود.

قوامی:علوی خود را وزیر نظام می‌داند

هادی قوامی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی اطلاعات خود را وزیر نظام می‌داند،ضمن موافقت با وی گفت: واقعیت آن است که در برنامه پیشنهادی رئیس جمهور منتخب راهبردهای خوبی مشخص شده است، مهمترین جایی که می‌تواند باعث ایجاد فضایی برای عملیاتی شدن برنامه‌های مذکور است، قطعاً وزارت اطلاعات است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد:‌ اگر بتوان فضای امنیت را مهیا کرد، خواهیم توانست بر مشکلات کشور فائق آییم، چرا که در این صورت می‌توانیم امنیت را در ابعاد مختلف شکل دهیم و بدون شک خلق این محیط در برنامه دولت باید در دست وزیری باشد که بتواند این فضا را ایجاد کند.

قوامی با یادآوری صحبت‌های مخالفان وزیر پیشنهادی اطلاعات مبنی بر نداشتن سابقه اجرایی وی بیان کرد: زمانی که در مجلس می‌آییم و در کمیسیون‌های تخصصی مجلس توزیع می‌شویم به طور حتم براساس تخصص و تجربه ما را توزیع می‌کنند و این کار تصادفی صورت نمی‌گیرد. حجت‌الاسلام علوی کسی است که در 4 دوره فعالیت خود در مجلس در کمیسیون‌های تخصصی فعالیت داشته و در آن مسائل مرتبط با تخصص خود را پیگیری می‌کرد.

وی یادآور شد: وزیری که خود در نوشتن قانون وزارت اطلاعات نقش اساسی داشته ، به طور حتم مباحث کارشناسی زیادی را در کمیسیون تخصصی خود مطرح کرده که توانسته از آن در مجلس دفاع کند.

 نماینده مردم اسفراین در مجلس نهم با تاکید بر اینکه نباید بر همه واقعیت‌ها چشم‌پوشی کرد، افزود: مردم در حماسه سیاسی کار را تمام کردند یعنی شور و شوق انتخاباتی به بالاترین سطح خود رسید. این شور و شوق انتخاباتی هم سوخت موتور توسعه و هم رونق آن است؛ چه کسی باید این محیط را امن کند. قطعاً دستگاهی که در این زمینه مهم است وزارت اطلاعات است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر افزایش فرار مغزها و سرمایه در کشور تاکید کرد: بسیاری از این افراد دلشان برای این مملکت می‌تپد و می‌خواهند به کشور خود بازگردند، زیرا می‌خواهند به آبادانی کشور خود کمک کنند بنابراین لازم است محیطی امن از سوی وزارت اطلاعات فراهم شود.

وی یادآور شد: کسانی که دلشان برای نظام می‌تپد باید نسبت به این مسائل نگاه عمیقی داشته باشند. نگاه سطحی و یک‌بعدی قطعاً به افراط منتهی می‌شود و مردم نیز جواب افراط‌ها را داده‌اند؛ امروز انتظار مردم از دولت جدید آن است که بتواند این برنامه را اینگونه عملیاتی کند و لذا شرط لازم برای تحقق حماسه اقتصادی آن است که بستر امن فراهم شود.

قوامی گفت: عدم موضع‌گیری حجت‌الاسلام علوی برای رد صلاحیتش در دوره مجلس نهم و میان‌دوره‌ای مجلس به دلیل شاد کردن دل نظام بود که این به‌عنوان ارزش تلقی می‌شود و مقام معظم رهبری نیز در ارتباط با رد صلاحیت‌هایی که در شورای نگهبان اتفاق افتاده، بیاناتی را فرمودند و اعلام کردند که افرادی که رد صلاحیت شدند، افراد بی‌صلاحیت نیستند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از این رد صلاحیت‌ها ایشان به‌عنوان امام جمعه اراک پیشنهاد می‌شوند؛ ریاست جمهوری که کابینه را شکل می‌دهد در ارتباط با چند وزارتخانه به ویژه وزارت اطلاعات با مقام معظم رهبری صحبت می‌کند، قطعاً نکاتی که مخالفان مطرح می‌کنند هیچگاه حجت‌الاسلام علوی به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات معرفی نمی‌شد.

عبور از احکام شرع را با هیچ توجیهی نمی‌پذیرم/ ساحت وزارت را از تهمت و انتقامجویی پاک می‌کنم

سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت یازدهم،در دفاع از خود، از مقام معظم رهبری به دلیل این که وی را برای تصدی وزارت مناسب تشخیص دادند تشکر کرد و با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات نهادی خطیر و حساس است گفت: این حساسیت پس از گذاشتن شرط تحصیل در حد اجتهاد برای وزیر در قانون وزارت و چند شرط دیگر مضاعف شده است.

وزیر اطلاعات افزود: دقت در شرایط مذکور نشانگر آن است که مجلس برای وزارت اطلاعات بیشتر به نقش راهبردی عنایت داشته است که تضمینی بر حرکت وزارت در چارچوب شرع مقدس اسلام، قانون و بر محور ارزش‌های اخلاقی باشد.

علوی گفت: ناگفته پیداست که شرط تحصیلات در حد اجتهاد برای وزیر به معنای اعمال نظرات فقهی وزیر در وزارت نیست بلکه مشی و مرام و نظرات فقهی مقام معظم رهبری حجت شرعی و متبع در فرآیند فعالیت وزارت است و شرط تحصیل در حد اجتهاد وزیر شرط لازم برای درک و شناخت دیدگاه معظم له و اعمال آن در وزارتخانه می‌باشد که توفیق شرکت حدود ده سال در درس خارج از فقه مقام معظم رهبری این جانب را با نظرات فقهی ایشان آشنا کرده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه روحانی تصمیماتش بدون حکمت نیست، گفت: آنچه رئیس جمهور را به پیشنهاد این برادرتان برای وزارت اطلاعات وا داشت استحضار ایشان از پیشینه این حقیر بود که پیوسته به نوعی با ماموریت‌های وزارت در ارتباط بوده است.

علوی به عضویتش در کمیسیون تدوین قانون وزارت اطلاعات در دوره اول مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: هنوز مذاکرات و نحوه تدوین قانون و جزئیات تدوین قانون را به ذهن دارم.

وی افزود: بحث‌های تدوین قانون پیرامون اینکه چرا وزارت اطلاعات، امنیت نشد و چرا امنیت در ماموریت دیده شده است هنوز پس از 30 سال به ذهن دارم.

علوی با بیان اینکه مخبر و نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در دوره اول، دوم و چهارم که کمیسیون تخصصی وزارت اطلاعات و نایب‌رئیس کمیسیون سیاست خارجی در مجلس پنجم که پیوند تنگاتنگ با ماموریت وزارت را داشت، گفت: معاون بازرسی و نظارت سازمان عقیدتی و سیاسی وزار دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال‌های 68 تا 70 را در سابقه کاری خود دارم.

وزیر اطلاعات افزود: رئیس سازمان عقیدتی- سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت 3 دوره 3 ساله و سامان بخشیدن به همه ابعاد ماموریت آن از جمله سامانه تایید صلاحیت مکتبی با ویژگی‌های سرعت، صرفه‌جویی و دقت که مورد تشویق رهبری قرار گرفت از دیگر سوابق کاری اینجانب است.

وی با بیان اینکه در سابقه کاری خود روزآمد کردن سیستم بازرسی سازمان عقیدتی- سیاسی ارتش و عضویت در کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری را دارد، افزود: خبرگان رهبری به نوعی ارتباط با کارکرد وزارت اطلاعات دارد و در جلسات آن مرتب مسئولین وزارت به بیان مسائل پرداخته‌اند.

وی افزود: اضافه بر شناخت از وزارت و فراز و فرود شکل‌گیری آن، طی جلسات پرشماری با همه کسانی که در این وزارت دستی داشته یا دارند بر وضعیت کنونی وزارت اشراف کلی یافته و برنامه خود را برای اداره این وزارتخانه تقدیم نماینگان مجلس نمود.

علوی با تاکید بر اینکه یک نسخه برنامه به نمایندگان ارائه کرده نه 2 نسخه گفت: رویکردهای ملی و سازمانی و همچنین اهداف خویش در سطح ملی در حوزه‌های خارجی، ضدجاسوسی و امنیت و در عرصه‌های امنیت اجتماعی- اقتصادی و فنی را در این برنامه مطرح ساخته و همچنین اهداف خود را درباره وزارت بازگو کرده و عناوین برنامه‌های اجرایی خویش را متذکر شدم.

علوی گفت: در جهت تحقق جامعه امن موضوع مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام و ابلاغی مقام معظم رهبری و اجرایی شدن فرمان 8 ماده‌ای حضرت امام در صیانت از حقوق مردم و فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی همت کامل به کار گرفته خواهد شد.

وی افزود: هماهنگی و تعامل سازنده میان جامعه اطلاعاتی کشور، هماهنگی کامل با ارکان دولت و نظام و ادامه مشاوره اطلاعاتی به مدیران نظام، افزایش اعتماد جامعه نسبت به وزارت، دفاع از حقوق عامه و عدم دخالت در حریم خصوصی افراد، نهادینه کردن امنیت پایدار بدون امنیتی کردن فضای کشور، توسعه هدفمند همکاری اطلاعاتی و به کارگیری هوشمندانه دیپلماسی در سیاست خارجی با هماهنگی دستگاه‌ دیپلماسی و به‌کارگیری ظرفیت‌های مردمی در جهت تقویت امنیت کلی از جمله رویکردهای ملی بنده در مدیریت وزارت اطلاعات خواهد بود.

علوی گفت: رویکردهای اینجانب با درون وزارت اطلاعات در درجه نخست حفظ جایگاه و نقش حاکمیتی آن در پرتو هدایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری خواهد بود و در مرحله بعد حفظ استقلال وزارت و جلوگیری از تاثیرپذیری آن از جریانات سیاسی تقویت نگاه ملی، فراجناحی در سطح وزارت، رعایت موازین شرعی، اخلاقی و قانونی در اقدامات اطلاعاتی، صیانت از پرسنل سازمان و خود سازمان در مقابل آسیب‌های حفاظتی، تدوین منشور اخلاق حرفه‌ای در وزارت اطلاعات، توسعه و حفظ سرمایه انسانی با آموزش مستمر، مهارت‌آفرینی و بازنگری در چرخه گزینش و بازنشستگی، بهره‌گیری از فناوری و روزآمد کردن دستگاه‌های فنی و ابرازها در فرایند اطلاعاتی، ایجاد نشاط و امید در میان کارکنان از رهگذر توجه به تعامل معنوی آنان از جمله رویکردهای درون سازمانی اینجانب خواهد بود.

 وی افزود: کارکنان وزارت از کلیت نظام در عرصه جنگ نرم حراست و صیانت می‌کنند و متقابلاً این کلیت نظام است که باید از آنها حمایت کنند و این مهم در بیان و عمل رهبری تجلی خاصی دارد. همین امر از مهمترین وظایف این دستگاه است که من از خداوند متعال تقاضا دارم در این‌خصوص مرا یاری فرماید.

علوی تصریح کرد: مردم ما مسلمان هستند و سربازان گمنام بخشی از همین مردم هستند و بدیهی است که انطباق احکام سازمانی آنها با دستورات انور اسلام از مهمترین دغدغه‌های آنان باشد.

وی افزود: این بر وزیر دستگاه است که با همت تمام نسبت به شرع محوری دستورات این سازمان اهتمام داشته باشد و این نکته بارها مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و بنده عبور از احکام شرع را با هیچ توجیهی نمی‌پذیرم. بر انطباق کلیه فعالیت‌ها با احکام شرع پای خواهد فشرد.

علوی تاکید کرد: وزارت اطلاعات ما که مقتدرترین تشکیلات اطلاعاتی در دنیا است فلذا بر خود می‌دانم که تمام توان خود را در این جهت به کار بندم که تمام توان خود را در این جهت به کار خواهم گرفت که سوءظن به وزارت انتقال نیافته و ساخت وزارت پاک بماند.

وی ادامه داد: نیروی انسانی متدین و متخصص بزرگترین سرمایه وزارت اطلاعات است و نه تنها نیاز مدیریتی خود را تامین می‌کند بلکه بخشی از نیاز دستگاه‌های دیگر را نیز تامین می‌نماید فلذا نیازی به نیروهای خارجی نیست.

علوی تاکید کرد: در صورت کسب رای اعتماد شما نه با اتوبوس که با دوچرخه به وزارت خواهم رفت و با مدیران کارآمد همانجا به انجام وظیفه خواهیم پرداخت.

وی درباره مرزبندی وزارت تصریح کرد: در هزینه‌ای از جمله خودی و غیرخودی، فتنه و انحراف و دوست و دشمن تابع نقشه رهبری خواهم بود که برای ما حجت شرعی است.

علوی تاکید کرد: بر این مبنی اصل حمل فعل مسلمان بر صحت برپایه حدیث "والفعل فیه علی احسن"  از پایه‌های راهبردی وزارت خواهد بود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

وی درباره اصل ممنوعیت تجسس نیز گفت: بر مبنای آیه کریمه "لا تجسسوا" که ماموریت نیافتم دل‌های مردم را بشکافم تا درون آن چه باشم. از پایه‌های بنیادین وزارت خواهد بود مگر آنجا که احتمال توطئه باشد.

علوی ادامه داد: وزارت اطلاعات با هوشمندی و تعهد می‌تواند نقش سازنده‌ای در همگرایی سران نظام ایفا کند و با غفلتی نیز می‌تواند در واگرایی مسئولان کشور نقش داشته باشد.

وی افزود: این طلبه کوچک با تمام توان خود این دستگاه حساس را در جهت تحکیم پیمان برادری میان بزرگان نظام مدیریت می‌کند.

علوی تاکید کرد: ماموریت‌های ذاتی وزارت اقتضا می‌کند که در جهت صیانت از کادرهای نظام آنان را رصد اطلاعاتی نماید.

وی ادامه داد: اینجانب بر این باورم که همانگونه که به ضرورت باید از کادرهای نظام از جمله نمایندگان مجلس صیانت شود در مقام تصمیم‌گیری نیز باید از آنها مصلحت و از طریق ارائه اطلاعات به آنها سرویس داده شود.

علوی تصریح کرد: در مقام تدبیر و چاره‌اندیشی به ویژه در مدیریت بحران براین باورم که گزینه برخورد قهرآلود باید آخرین گزینه باشد و امنیت نرم بر امنیت سخت مقدم است.

وی ادامه داد: در وسع وزارت اطلاعات است که نقش اثرگذاری در جایگزینی امنیت نرم به جای امنیت سخت داشته باشد.

وزیر پیشنهادی اطلاعات تاکید کرد: دستگاه اطلاعاتی ممکن است در این فرآیند انحرافی قرار گیرد که پرونده‌ای را برای نتیجه از پیش تعیین شده سامان دهد.

وی تاکید کرد: در محضر شما اعلام می‌کنم که در وزارت اطلاعات نتیجه تابع بررسی منطقی باشد و وزارت ابزاری برای اعمال حب و بغض‌های سیاسی نشود.

وی همچنین تصریح کرد: با تمام وجود ملتزم به راهبردی هستم که رئیس جمهور محترم در جلسه افطاری مجلس اعلام نمودند که اگر از شأن و شئونات مجلس کاسته شده باید به آنها بازگردد و این نهاد برآمده از الله‌اکبرهای مردم باید در رأس امور نقش‌آفرینی کند.

علوی ادامه داد:‌انقلاب اسلامی در طول عمر پربرکت خویش با ستیز دشمنانی روبرو بوده که از هر ابزار و ترفندی بهره گرفته‌ا ند.

وی افزود: اما آنها همواره در دستیابی به اهداف خویش ناکام بوده‌اند واین ناشی از دیده‌بانی همیشگی وزارت اطلاعات است که عرصه را بر نفوذیان تنگ و معادلات آنها را برهم ریخته است.

علوی تصریح کرد: به یاری پروردگار این نقش وزارت پررنگ‌تر از همیشه در ایفای رسالت خویش خواهد بود.

علوی برای تصدی وزارت اطلاعات با بیان اینکه من پیوند‌های مردمی را برای وزارت اطلاعات یک امتیاز می‌دانم، بیان کرد: وزارت اطلاعات در خدمت مردم و تامین‌کننده امنیت فراگیر مردم است چه امنیت فیزیکی و چه امنیت روحی و آرامش روانی و بنابراین وزارت سازمانی نخواهد بود که از آن بترسند بلکه با پیوند‌های مردمی خود، سازمانی خواهد بود که مردم به آن دل ببندند و نام آن آرام بخش باشد و تنها کسانی که نیتی ناسالم دارند و مخل امنیت جامعه هستند و نیز دشمنان سوگند خورده نظام باید از آن بهراسند.

علوی ادامه داد: توانمندی‌های کنونی وزارت اطلاعات که آن را به مقتدرترین و توانمند‌ترین دستگاه اطلاعاتی خاورمیانه تبدیل کرده حاصل همت و تلاش همه کارکنان و وزرای پیشین از آغاز تا کنون بوده است. امیدوارم این طلبه کوچک بتواند ادامه دهنده موفق راه آنها و امین دستاورد آن عزیزان باشد که شایسته می‌دانم در اینجا از یکایک آنها به احترام یاد کنم.

وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت اطلاعات گفت: لازم می‌دانم از دو نفر از نمایندگان که در مخالفت، مسائلی را متذکر شده‌اند از صمیم قلب تشکر کنم و امیدوارم همچنان ما را از نگاه‌های واقع‌بین خود بهره‌مند سازند.

علوی ادامه داد: شخصیت شما نمایندگان مردم برای ما عزیز است، رای شما خواه مثبت یا منفی برای ما محترم است و در صورت کسب رای اعتماد شما نمایندگان، امیدوارم این برادر کوچک خود را با دعای خیرتان همراهی کنید باشد که دعای خیر شما در این راه پرخطر یاریگرش باشد و بسترساز توفیق خدمتی که رضای خدا و خشنودی امام عصر (عج) ارواحنا فداه و مسرت خاطر مقام معظم رهبری و خرسندی ریاست جمهور و امید و دلگرمی مردم عزیزمان در آن نهفته باشد.

وی با اشاره به رد صلاحیت خود در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این ثمره پرونده‌سازی به دور از اخلاق و مقتضیات شرع بود که به همه آنها پاسخ دادم و در نشستی که با آقای دکتر علیزاده داشتم که به درخواست آیت‌الله مومن پرونده اینجانب را تمام با دقت ملاحظه کرده، ایشان به صراحت اظهار داشت که من چیزی که مبنای درستی برای رد صلاحیت باشد در پرونده نیافتم و مشابه آن را برادران ارجمند دکتر اسماعیلی و امیری اعضای حقوقدان شورای نگهبان ابراز کردند.

وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت اطلاعات خاطرنشان کرد: هرچند این اتفاق تلخ بود اما ملاطفت مقام معظم رهبری نسبت به این سرباز کوچک مرهمی شفا بخش بود که بر این زخم نهاده شد. بوسه‌های پدرانه معظم‌له بر گونه‌های این فرزند کوچکش آرام‌بخش و اظهار تاثرش از این اتفاق این حادثه را در کام این بنده ناچیز تبدیل به شیرینی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet