پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/11 17:48:00
سرویس سیاسی

بررسی اصلاح قانون بودجه سال جاری در دستور کار مجلس

تصمیم‌گیری برای لایحه فوریتی اصلاح قانون بودجه سال جاری کل کشور مهمترین دستور کار اقتصادی مجلس در جلسات هفته آینده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته آینده مجلس میزبان عبدالرضا مصری ‌وزیر رفاه و تامین اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات الیاس نادران نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و شکور اکبرنژاد نماینده تبریز، اسکو و آذر شهر، محمدرضا اسکندری وزیر جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به سوالات عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ و فرهاد تجری نماینده قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب خواهند بود.

غلامحسین نوذری وزیر نفت نیز در اجرای ماده 64 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی‌ سه‌شنبه هفته پیش رو برای ارائه گزارش از این وزارتخانه به مجلس خواهد رفت. 

بررسی لایحه دو فوریتی  استفساریه ماده 26 قانون مدنی اعاده شده از شورای نگهبان و طرح اصلاح بند 29 قانون بودجه سال 1387 کل کشور و قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی (اعاده شده از شورای نگهبان) نیز برای رسیدگی در دستور کار هفته آینده مجلس ‌قرار گرفته است که در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد داشت.

نمایندگان همچنین ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون کشاورزی، آب از منابع طبیعی در مورد طرح نظارت شرعی بر ذبح و صید، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه تصویب موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری بین کشورهای عضو اکو و پروتکل اصلاحی، گزارشهای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن بین‌المللی علوم باغبانی و لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مرکز ماشینها و مهندسی کشاورزی آسیا و اقیانوسیه که اعاده شده از شورای نگهبان می‌باشند را در دستور کار  دارند. 

بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1387 کل کشور و گزارش این کمیسیون در مورد تفریغ بودجه سال 1385 کل کشور و نیز گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح تسری تطبیق تصاب معاملات شهرداری کشور و شهرداری تهران با نصابهای مذکور در ماده سه قانون برگزاری مناقصات از دیگر برنامه های مجلس در هفته پیش رو است.

مجلس این هفته درباره گزارش کمیسیون عمران درباره طرح اصلاح ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری و گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه چگونگی محاسبه مالیات حساب ذخیره تسعیر داراییها وبدهیهای ارزی نیز تصمیم‌گیری می کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet