هدر موبایل
1387/11/12 13:15:00
سرویس اقتصادی
سی سال حکومت اسلامی (3)

حسینی‌صدر: در انرژی از نظر کمی می‌توانستیم بهتر عمل کنیم

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در ارتباط با دستاوردهای سی ساله انقلاب اسلامی اظهار داشت: از نظر دانش فنی و توان فنی و علمی پیشرفت بسیار خوبی را داشته‌‌ایم اما از نظر بعد کمی با آن که کارهای فراوان بسیار خوبی صورت گرفته است اما بهتر از این می‌توانستیم فعالیت داشته باشیم.

"موید حسینی صدر" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با سی امین سالگرد انقلاب اسلامی و دستاوردهای کشورمان در زمینه انرژی گفت: از نظر دانش فنی و توان فنی و علمی پیشرفت بسیار خوبی را داشته‌‌ایم.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب حتی اجازه برداشت از ذخایر نفتی خودمان توسط نیروی داخلی نداشتیم گفت: شرکت‌های انگلیسی و آمریکایی بهره برداری‌ها را از منابع و ذخایر نفتی ما انجام می دادند و سهم ناچیزی را در اختیار ما قرار می‌دادند چراکه ما فاقد دانش فنی بهره برداری بودیم.

حسنی صدر گفت: به عنوان مثال در بهره برداری از میادین مشترک فعالیت کمی را نشان داده ایم در حالی که کشورهای حاشیه خلیج فارس از این میادین مشترک گاهی تا 10 برابر برداشت نموده اند.

وی علت دیگر رشد نیافتن از بعد کمی را عدم سیاستگذاری در حوزه گاز دانست و گفت: در زمینه گاز و محصولات آن با توجه به اینکه رتبه دوم را در جهان داریم اما متاسفانه سرمایه گذاری خوبی صورت نپذیرفته است.

حسینی صدر خاطرنشان کرد: کشور ما با توجه به ذخایر گازی باید تاثیر فراوانی را در دنیا داشته باشد اما موفقیتی صورت نگرفته است و کشوری مانند عربستان نسبت به ما پیشرفت فراوانی داشته است.

وی افزود: ضمن آنکه باید در زمینه بهره برداری از منابع انرژی تجدیدنظر نماییم باید در زمینه تربیت نیروی متخصص به حوزه های پتروشیمی و صنعت نفت نیز کوشا باشیم.

وی افزود: اگر به جای تربیت نیروهای علوم انسانی که البته در جایگاه خود مناسب و مفید است به تربیت نیروی مهندسی نفت و پتروشیمی می پرداختیم معضل بیکاری در کشورمان کمتر می شد و می توانستیم نیروهای متخصص را نیز به کشورهای حاشیه خلیج فارس اعزام نماییم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه انرژی پیشرفت های خوبی داشته ایم اما نباید خود را گول بزنیم و تلاش برای بهتر شدن ننماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet