شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/12 15:25:00
سرویس اقتصادی
سی سال حکومت اسلامی (4)

نورا: با اندک سرمایه گذاری، عقب افتادگی گذشته جبران می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در وضعیتی قرار داریم که با اندک سرمایه گذاری عقب افتادگی گذشته را می توان جبران کرد.

"عباسعلی نورا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد گفت: در سال های پس از پیروزی انقلاب هزینه ها و سرمایه گذاری های هنگفتی را در زیر ساخت ها انجام داده ایم که این ساختارها لازمه توسعه اقتصادی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: قانون تاکید می کند که اگر این زیرساخت ها آماده نشود قطعا بحث توسعه متوقف خواهد شد.

وی گفت: اعتبار زیرساخت ها از بودجه عمومی تامین می شود که هزینه سنگینی را بر دوش دولت گذاشته است.

وی افزود: جمهوری اسلامی در بخش هایی از جمله صنایع مس، فولاد، سیمان جهش هایی را که با دستاوردهای کشورهای توسعه یافته قابل قیاس است دست یافته است.

عباسعلی نورا گفت: در یک نگاه می توان گفت در وضعیتی قرار داریم که با اندک سرمایه گذاری عقب افتادگی گذشته را می توان جبران کرد.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به پیشرفت در بخش اجتماعی گفت: در بخش هایی همانند مطبوعات و رسانه ها، رسیدگی به اقشار مختلف جامعه هزینه های گزافی را در پرداخت یارانه ها بر دوش دولت گذاشته که منجر به تولید هم نشد و این مساله باعث ایجاد شکاف در مسایل اقتصادی شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: متاسفانه بخش عمده ای از بودجه عمومی کشورمان منشاء تولید ندارد و بیشتر جنبه مصرفی است و مردم ما هم به این شیوه عادت کرده اند.

عباسعلی نورا تاکید کرد: در کشور اگر یک ریال هم هزینه شود باید حاکمیت مطمئن شود که این یک ریال منجر به تولید خواهد شد و مشهود است که کشور ما نیز از این زاویه ضربه خورده است.

وی در ادامه با اشاره به رشد 50 درصدی افزایش دانشجو در آموزش عالی گفت: این رشد بی سابقه بوده و نشان می دهد که در این بخش  سرمایه گذاری مناسب شده اما مشکلی که ایجاد کرده، افزایش نیروهای تحصیل کرده و عدم عرضه مناسب بازار کار به آنها بوده است و این مساله باعث ایجاد شکاف شده است.

نروا در ادامه تصریح کرد: رتبه عرضه محیط کسب و کار در کشور ما نسبت به کشورهای ترکیه، مصر و پاکستان پایین تر است.

وی در خاتمه گفت: در کمیت کارهایمان احتیاج به تحول داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet