شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/12 17:32:00
سرویس سیاسی
سی سال حکومت اسلامی (5)

میرتاج‌الدینی: موج حمایت از فلسطین در جهان از برکت انقلاب اسلامی است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: موج حمایت از فلسطین براه افتاده از برکت مقاومت اسلامی و ۳۰ سال حمایت از فلسطین توسط مردم ایران است.

"سیدمحمدرضا میرتاج الدینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه خود را به عنوان یک کشور الهام بخش در منطقه و جهان اسلام پیدا کرد.

وی بالندگی جوانان ایرانی در عرصه های گوناگون را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: هم اکنون پیشرفت ها و نوآوری ها و ثبت اختراعات در کشور ما به حدی رسیده که جمع آنها در یک نمایشگاه واحد امکان پذیر نیست.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر خاطرنشان کرد: ترفند کهنه دشمنان انقلاب ناکارآمد جلوه دادن اقدامات سازنده انقلاب اسلامی است که همیشه با تبلیغات رسانه ای همراه بوده است اما دستاوردهای ارزشمند ما در زمینه فناوری هسته ای، تکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادین و صنایع موشکی این توطئه را خنثی کرده است.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب در عرصه سیاسی گفت: ما توانستیم جایگاه خود را به عنوان یک قدرت بزرگ در منطقه تثبیت کنیم و دیپلماسی فعال و تاثیرگذاری داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه در صحنه سیاست داخلی، کشور طی سه دهه اخیر با مشارکت مردم اداره شده است، تصریح کرد: در کشور ما بطور متوسط سالی یک انتخابات برگزار می شود که این نشانگر مردمی بودن نظام است.

میرتاج الدینی در بخشی از سخنان خود به موضع گیری "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه در نشست داووس علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: تاثیر جمهوری اسلامی ایران بر کشورهای جهان به عنوان کشوری که 30 سال است پرچم حمایت از فلسطین را به دوش می‌کشد بر همگان روشن و آشکار است.

وی افزود: در برخی کشورهایی که با اسرائیل رابطه داشتند اکنون موج حمایت از فلسطین بر افتاده و دولتمردان و ملت ها همین رویکرد را دارند که نمونه آن حرکت شایسته و افتخار آفرین نخست وزیر ترکیه بود.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: این همه از برکت مقاومت اسلامی و 30 سال حمایت از فلسطین توسط مردم ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet