هدر اصلی
1387/11/12 17:40:00
سرویس سیاسی
سی سال حکومت اسلامی (7)

سبحانی‌نیا: انقلاب اسلامی طلیعه نهضت‌های آزادی بخش جهان است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران طلیعه حرکت‌ها و نهضت‌های آزادی بخش جهان است.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در مقطعی به ثمر رسید که دنیا و تحلیل گران سیاسی انتظار تحقیق چنین انقلابی را نداشتند.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران امید تازه ای به آزادیخواهان جهان داد، خاطرنشان کرد: با این پیروزی دنیا فهمید که خواستن توانستن است و اگر ملتی بخواهد می تواند در مقابل استبداد داخلی و استعمار جهانی بایستد.

نماینده نیشابور از ایجاد وحدت و انسجام بین همه اقشار جامعه به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب یاد کرد و افزود: ملت ایران توانست با همین عزم راسخ در مقابل طمع ورزی های دو قطب حاکم بر جهان بایستد و جمهوری اسلامی را مستقر و پابرجا کند.

وی، تصویب قانون اساسی مدرن و منطبق با دین مبین اسلام را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: ما توانستیم پس از انقلاب در عرصه سازندگی و در روستاها و شهرها اقدامات  بزرگی را سامان دهیم و در جهت توسعه متوازن و پیشرفت های همه جانبه قدم های بلندی برداریم.

سبحانی نیا به رشد و پیشرفت در بخش های صنعت، فرهنگ، آموزش و پرورش، آموزش عالی، فناوری ارتباطات، بهداشت و درمان اشاره کرد و یادآور شد: در حوزه گردشگری و راه  و حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی گام های بلندی برداشته شده که قابل مقایسه با گذشته نیست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تعمیق فرهنگ دینی در کشور یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است، تصریح کرد: همچنین در عرصه بین الملل نیز توانستیم با شعار نه شرقی و نه غربی کشور را به پیش ببریم و در حالی که نه به شرق وابسته بودیم و نه به غرب هر جا که لازم بود موضع مستقل خود را قاطع و ارزشی اعلام کردیم.

وی افزود: ما توانستیم با دیپلماسی فعال و حضور برجسته در مجامع بین المللی همواره از حقوق ملت دفاع کنیم.

سبحانی نیا با تاکید بر ضرورت حفظ  وحدت و انسجام ملی، خاطرنشان کرد: در عرصه داخلی  وحدت و انسجام برای تداوم اهداف انقلاب امری لازم است همچنین استفاده از همه ظرفیت ها و توانمندی های داخل نظام از جمله ضروریات است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet