پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/06/25 17:22:00
سرویس سیاسی
نطق پیش از دستور:

رستمی: تداوم پیروزی اصولگرایان نیازمند یک اتحاد رفتاری در حرکت جریانات اصولگراست

نماینده مردم قوچان با بیان اینکه اصولگرایان با کلید خدمت و پیشرفت و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم به پیروزی رسیدند، ادامه این جریان را نیازمند یک اتحاد رفتاری در حرکت جریانات متعلق به گفتمان به اصولگرایی دانست.

عباسعلی رستمی، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه 25 شهریور مجلس شورای اسلامی ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسبی دانست برای تطهیر خویش از زشتی‌ها و پلیدی‌ها و آراسته‌شدن به فضایل انسانی و در نهایت نزدیک شدن به منبع تمام خوبیها و کمالات یعنی خداوند تبارک و تعالی.

وی افزود: اما بهره‌گیری صحیح و کامل از این فرصت مغتنم میسر نیست مگر آنگاه که انسان هم نسبت به این ماه شریف و آنچه باید در آن انجام دهد یا طرح کند و هم نسبت به شناخت انسان کامل که تنها الگوی حقیقی برای سیر بسوی خداست، معرفتی درست و عمیق داشته باشد.

رستمی ادامه داد: از رهنمودهای همه‌جانبه مقام معظم رهبری که در جامعه نشاط و انگیزه و جدیت در راستای خدمت به خلق خدا ایجاد می‌کند، صمیمانه سپاسگزاریم. از تلاشهای دولت خدمتگزار که موجود شد مواضع ایران در سازمانهای بین‌المللی و در بین ملتها و دولتهای آزاده حق‌مدارانه تلقی گردد، تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم قوچان و فاروج ضمن اعلام حمایت از سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری که برای مردم خیر و برکت فراوان داشت، گفت: اگر منصفانه قضاوت شود این سفرها در توسعه و آبادانی و رفع مشکلات مردم بسیار تأثیرگذار است. دلیل بر این مطلب حضور گسترده مردم و استقبال از دولتمردان، افزایش بودجه عمرانی و تسهیلات و در نتیجه توسعه شهرستانها، علاوه بر اینها مقام معظم رهبری فرمودند: «سفرهای استانی بسیار خوب و برجسته و لازمی بود».

رستمی اظهار داشت: محصول این کار عبارت است از روشن‌شدن فاصله بین نگاه از دور و حقایق یک کشور و نگاه از نزدیک و این خیلی فرق می‌کند.

نماینده قوچان در ادامه نطق پیش از دستور خود در رابطه با مسائل حوزه انتخابیه خود گفت: مهار آبها در شهرستان قوچان و فاروج باوجود زمینهای حاصلخیز، بارندگی مناسب، موقعیت ویژه‌ای را برای کشاورزی و دامپروری منطقه و محصولات استراتژیک همچون گندم، انگور، کشمش ایجاد نموده که در صورت مهار آبهای سطحی و سرگردان و توسعه امر سدسازی در منطقه داغیان، آبکوه، شاهرک، از شهرستان قوچان اسفجیر، مایوان، خرق از شهرستان فاروج می‌تواند در بهبود امر معیشت این دو شهرستان و تقویت بنیه اقتصادی و خودکفایی ملی سهم بسزایی داشته باشد. از وزیر محترم نیرو می‌خواهم دستورات لازم را در این مورد صادر فرمایند.

وی همچنین از مهندس فتاح و استاندار محترم خراسان رضوی برای حضورشان در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه شهر 100 هزار نفری قوچان، تشکر کرد.

رستمی با اشلره به وجود شرایط و شاخصها در جهت بخش‌شدن دهستانهای دقایی و قوچان عتیق و شهرشدن روستاهای مایوان و تیکانلو عنایت ویژه وزارت کشور را در این خصوص خواستار شد.

وی همچنین افزود: از وزرای محترم علوم و تحقیقات و راه و ترابری و مدیران کل خراسان رضوی و شمالی تشکر می‌شود اگرچه از تأخیر اجرای کنارگذر شهرستان قوچان از وزارت راه گلایه جدی داریم.

از دانشگاه آزاد اسلامی و مدیریت دانشگاه که موجب ارتقاء شاخصهای علمی و تحقیقاتی در کشور شده و زمینه تحصیل را در سطحی برای جوانان این مرز و بوم فراهم آورده قدردانی و تشکر می‌شود.

عباسعلی رستمی در ادامه در رابطه با سرمایه‌گذاری در قوچان و فاروج گفت: باتوجه به اینکه قوچان بعنوان دروازه طلایی کشورهای مشترک‌المنافعه بوده و با پایتخت ترکمنستان فقط (30) کیلومتر فاصله دارد و دارای بهترین گمرک و ساختمان پایانه در این مرز می‌باشد بهترین مکان برای ایجاد سرمایه‌گذاری و ایجاد کارخانجات بزرگ و کوچک می‌باشد. همچنین شهرستان فاروج دارای شهرک صنعتی و قرارگرفتن در منطقه محروم که سرمایه‌گذاران می‌توانند از این شرایط ویژه استفاده کنند.

نماینه مردم قوچان به آمریکاییان و اروپاییان توصیه کرد از گذشته عبرت بگیرند. وی افزود: از دخالت در امور ایران دست بردارند چرا که شما با ایجاد انقلاب اسلامی مخالف بودید این حادثه شد و شرمندگی برای شما باقی ماند. در جنگ تحمیلی علیه ایران از همه نوع جنگ، جنگ بازدارنده، جنگ براندازی، جنگ دریایی، جنگ سیاست،‌ جنگ سرد و جنگ مکانیزه و خلاصه جنگ مطلق استفاده کردید که ما را بشکنید اما شکسته شدید.

رستمی ادامه داد: در موضوع انرژی هسته‌ای فضاسازی کردید، جو روانی بوجود آوردید. نگرانی بین‌المللی ایجاد کردید. پرونده ایران را به سازمان ملل کشاندید اما امروز مدیران سازمانهای بین‌المللی از تصمیم خود پشیمان و شما را ملامت می‌کنند.

نماینده قوچان همچنین با بیان اینکه با توجه به شکایات مکرر کشاورزان متأسفانه قیمت محصولات کشاورزی در سال 86 افزایش پیدا نکرده در حالیکه سوبسید از کود، سود و ابزار کشاورزی حذف و یا در حال حذف‌شدن است،‌ اظهار داشت: این اقدام قطعاً کشاورزان زحمت‌کش را که در تهیه مایجتاج عمومی ملت عزیز ایران نقش دارند مواجهه با مشکل خواهدکرد و کشاورزان را در معرض نابودی قرار می‌دهد. از وزیر محترم کشاورزی انتظار داریم در جهت افزایش قیمت محصولات کشاورزی تلاش نماید و از حذف سوبسید از اقلام فوق، جلوگیری نماید.

نماینده قوچان در پایان گفت: اصولگرایان با کلید خدمت و پیشرفت و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم به پیروزی رسیدند. ادامه این جریان نیاز به یک اتحاد رفتاری در حرکت جریانات متعلق به گفتمان اصولگرایی دارد. تجارب ادوار گذشته عبرتی است برای ایجاد همگرایی. مطمئناً بزرگان اصولگرا اقدامات مؤثری را انجام دادند که قابل تشکر و سپاسگزاری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet