خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/11/13 13:49:00
سرویس فرهنگی
سی سال حکومت اسلامی (8)

آرین‌منش: اهداف انقلاب اسلامی فراتر از آن چیزی است که تاکنون میسر شده

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اهداف انقلاب اسلامی فراتر از آن چیزی است که تاکنون میسر شده و تا رسیدن به قله فاصله دارد.

"جواد آرین منش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص دستاوردهای سی ساله انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با توجه به ماهیت اسلامی بودن یکی از مهمترین رخداد قرن بیستم بود.

وی افزود: ویژگی‌های مهم این انقلاب برخورداری از جایگاه و پایگاه اسلامی و نفی سلطه و عدم اتکاء به تفکر غربی و شرقی، استقلال سیاسی، فروپاشی نظام طاغوت و استقرار حاکمیت اسلامی است.

آرین منش با بیان اینکه انقلاب ویژگی اسلامی بودن و دمکراتیک بودن را در کنار هم به ارمغان آورده است، خاطرنشان کرد: نفی اندیشه جدایی دین از سیاست، رسیدن به استقلال کامل در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی، بدست آوردن آزادی و ارتقاء مشارکت سیاسی از جمله دستاوردهای جمهوری اسلامی است.

وی در مورد دستاوردهای انقلاب در عرصه فرهنگی گفت: حاکمیت ارزشها دینی و معنوی، ارتقاء سطح آگاهی های مردم، حاکمیت قانون توجه به مردم و توجه به منزلت واقعی زن مسلمان از جمله دستاوردهای انقلاب در عرصه فرهنگی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در مورد دستاوردهای اقتصادی گفت: عمران و آبادانی فراوان بخصوص در مناطق محروم و روستایی، کاهش وابستگی به بیگانگان، حرکت به سمت خودکفایی و عدالت اجتماعی از جمله این دستاوردها می‌باشد.

وی تصریح کرد: در عرصه نظامی نیز خروج مستشاران نظامی، خودکفایی کشور در جهت تسلیحات نظامی، تشکیل ارتش بزرگ مردمی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بازگشت هویت اسلامی ایران در جهان اسلام، دمیدن روح تازه در کالبد جنبش های آزادی بخش، انتقال پیام انقلاب اسلامی به خارج از کشور، ایجاد مرج اسلام خواهی، برهم خوردن نظام دوقطبی و ظهور تمدن نوین اسلامی از دیگر دستاوردهای متاثر از انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: طبیعی است که اهداف انقلاب اسلامی بسیار فراتر از آن چیزی است که تاکنون میسر شده است و تا رسیدن به قله فاصله فراوان دارد.

نماینده مشهد اظهار داشت: امیدواریم اجرای برنامه های توسعه و تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله جامعه ما را به اهداف بلند نزدیک تر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet