شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1392/06/11 09:45:45
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا در گفتگو با خانه ملت: زمین‌خواران همچنان می‌تازند

واگذاری غیرقانونی بیش از یک میلیون هکتار زمین به افراد با نفوذ سیاسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دست‌های پنهان افرادی خاص، سد راه مبارزه با زمین خواری در کشور است، چرا که هیچ فردی بدون وابستگی حتی یک وجب زمین را نمی‌تواند تصاحب کند گفت: بیش از یک میلیون هکتار زمین دولتی در کشور به صورت غیرقانونی به افرادی خاص و با نفوذ سیاسی واگذار شده است.
واگذاری غیرقانونی بیش از یک میلیون هکتار زمین به افراد با نفوذ سیاسی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دست‌های پنهان افرادی خاص، سد راه مبارزه با زمین خواری در کشور است، چرا که هیچ فردی بدون وابستگی حتی یک وجب زمین را نمی‌تواند تصاحب کند گفت: بیش از یک میلیون هکتار زمین دولتی در کشور به صورت غیرقانونی به افرادی خاص و با نفوذ سیاسی واگذار شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/42726.jpg واگذاری,غیرقانونی,بیش,از,یک,میلیون,هکتار,زمین,به,افراد,با,نفوذ,سیاسی Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد حدود 3 میلیون هکتار زمین دولتی به متقاضیان واگذار شده است، گفت: از 3 میلیون هکتار زمین‌های دولتی واگذار شده به متقاضیان و خریداران، بیش از نیمی از آنها به بیمارستان، دانشگاه و یا شهرک‌های صنعتی تبدیل شدند.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع زمین خواری در کشور در حال افزایش است، افزود: متاسفانه اگر با دیدی باز و روشن به موضوع زمین خواری نگریسته شود این امر نمایان خواهد شد که بیش از یک میلیون هکتار زمین دولتی در کشور به صورت غیر قانونی به افرادی خاص و ویژه واگذار شده است.

وی در مورد این موضوع که تا به حال تا چه میزان با پدیده زمین خواری در کشور برخورد شده است، تصریح کرد: باید این امر را پذیرفت که متاسفانه افرادی وجود دارند که با بحث مقابله با زمین خواری در کشور مخالف بوده و برای اجرایی نشدن قانون آن تلاش بسیاری انجام می‌دهند.

یوسفیان ملا با اشاره به وجود دست‌های پنهان در راه مبارزه با زمین خواری، اظهار کرد: بدون شک دست‌های پنهان افرادی خاص، سد راه مبارزه با زمین خواری در کشور است، چراکه هیچ فردی بدون وابستگی، حتی یک وجب زمین را نمی‌تواند تصاحب کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم به خانه ملت گفت: متاسفانه دیده شده افرادی که تا دیروز در خیابان دست فروشی می‌کردند با کمک افراد صاحب نفوذ و قدرت، زمین‌هایی را به صورت غیر قانونی بدست آورده‌ و سودهای کلانی را نیز کسب کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی بازار مسکن در رکود و تورم قرار دارد که یکی از دلایل آن کاهش ارزش پول ملی است از این رو اگر ارزش پول ملی تقویت شود، به طور حتم بازار مسکن نیز از این رکود خارج خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet