خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/11/13 14:48:00
سرویس صحن

باهنر: وزیر جهاد کشاورزی گزارش مکتوب ماهیانه خو را به موقع به مجلس ارائه کند

"محمدرضا باهنرگ در پی تذکر آیین نامه ‌ای نماینده مردم کاشمر از وزیر جهاد کشاورزی خواست گزارش مکتوب و ماهیانه عملکرد این وزارتخانه را به موقع به مجلس ارائه کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا خباز" نماینده مردم کاشمر در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به ماده 193 در خصوص سوال خود از وزیر نفت و بهداشت و درمان گفت: سوالات پس از 40 روز به کمیسیون مربوطه رفت و از پاسخ وزیران نیز قانع نشدم اما کمیسیون‌های انرژی و بهداشت که باید حقوق نمایندگان را در رابطه با نظارت رعایت کنند در مدت زمان 10 روزی که باید (گزارش آن را)به هیات رئیسه ابلاغ می‌کردند، ابلاغ نکردند.

خباز ادامه داد: قانون جبران خسارات سرمازدگی در تاریخ 11/4/87 تصویب شد و مقرر شد ماهی یکبار وزارت جهاد کشاورزی ماهانه گزارش عملکرد تامین جبران خسارت باغداران و کشاورزان را به مجلس ارائه دهد.

وی تصریح کرد: علی رغم گذشت 7 ماه تاکنون هیچ گزارشی ارائه نشده است، به جز وام های امحال (مهلت دادن) سرمازدگی و خشکسالی هیچ قدمی برای کشاورزان برنداشتند.

نماینده کاشمر گفت: نگران هستم که اعتبار 600 میلیارد تومانی که با همت مجلس تصویب شده و قرار بود هم وام ها را امحال کنند و هم وام جدید به کشاورزان بدهند، با توجه به روزهای پایانی سال و عدم پرداخت وام توسط بانک ها پرداخت نشود.

وی در خاتمه گفت: 2500 میلیارد تومانی را که مجلس با سختی به تصویب رسانده هنوز چیزی به دست کشاورزان نرسیده است.

باهنر نیز در پاسخ به وی گفت: با توجه تغییر آیین نامه نمایندگانی که قبلا سوالات خود را در کمیسیون مطرح کردند و در نوبت بودند همه نوبت ها سرجایش است هیات رئیسه فقط یکبار این سوالات را به کمیسیون ها برگرداند که اعلام کنند آیا سوالات منطقه ای است یا ملی.

وی افزود: اگر سوالات ملی بود که کما فی السابق در نوبت طرح در صحن علنی قرار دارد و اگر منطقه ای بود که فرآیند دیگری دارد که هیات رئیسه باید این سوالات را پیگیری کند که قبل از طرح در صحن علنی مشکل حل شود.

وی از آقای ساعدی عضو هیات رئیسه و مسئول پیگیری سوالات نمایندگان خواست پاسخ مکتوبی را به خباز بدهد.

باهنر در مورد گزارش وزیر جهاد کشاورزی گفت: تذکر شما بجاست اما وزیر کشاورزی چند روز قبل گزارش عامی از مسایل مانند هزینه های خشکسالی به هیات رئیسه ارائه کرد.

نایب رئیس دوم ادامه داد: در برخی مناطق این پول ها پرداخت شده و در برخی مناطق نیز پرداخت نشده است. البته مبلغ پرداخت خسارات پاسخگوی ضرر و زیانی که طبقه زحمت کش کشاورز را نمی دهد.

وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست علاوه بر آن گزارش عام، گزارش مکتوب و ماهیانه را به موقع به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet