عید سعید فطر
1387/11/13 13:52:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده نهاوند:‌ هر انتخابات باید گامی در جهت ارتقای فرهنگ سیاسی مردم باشد

نماینده مردم نهاوند سنایی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری آینده انتظار می‌رود برنامه محوری و تبیین شفاف دیدگاه‌ها در زمینه اقتصاد، فرهنگ، سیاست داخلی و خارجی مدار اصلی فعالیت‌ها کاندیدا باشد گفت: این امر موجب می‌شود تا هر انتخابات گامی در زمینه ارتقای فرهنگ سیاسی مردم باشد.

"مهدی سنایی" اولین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: نهاوند سرافراز جزو اولین شهرهایی در کشور بود که مجسمه شاه را از میدان اصلی شهر فرو کشید و گروه‌ انقلابی ابوذر که جزو جوانان انقلابی این شهر بودند و در 30 بهمن 52 همه شش عضو اصلی توسط ساواک به شهادت رسیدند، نقش مردم این شهرستان را در جریان انقلاب اسلامی تثبیت کرد.

سنایی با اشاره به آثار باستانی و تاریخی شهر نهاوند اظهار داشت: آثار باستانی این شهرستان حکایت بلندی از تاریخ 7 هزار ساله و نقش این شهرستان در تمدن اسلامی به عنوان باب ورود اسلام به ایران را با خود دارد.

نماینده مردم نهاوند ادامه داد: بدون تردید وضعیت کنونی این شهرستان به ویژه در حوزه صنعت و بازرگانی تناسبی با نقش موثر آن در تاریخ کشور، انقلاب و جنگ تحمیلی ندارد و عقب‌افتادگی آن از روند توسعه استان و کشور همتی بلند، تلاشی گسترده و توجه ویژه‌ای مسئولین این کشور استان و شهرستان را می‌طلبد.

سنایی گفت: جا دارد در این ایام از زحمات دولتمردان قدردانی شود.

وی افزود: به وضوح در روند توسعه کشور، اصل 48 قانون اساسی در زمینه توزیع عادلانه بودجه و امکانات ملی نقض شده و جا دارد مجلس شورای اسلامی با همکاری دولت شیوه اجرای برنامه‌ها چهارگانه توسعه، زمینه توزیع امکانات در سطح کشور و استان‌ها مورد کارشناسی قرار دهد و از نتایج آن در برنامه تدوین پنجم توسعه کشور بهره‌گیری کند.

نماینده نهاوند خاطرنشان کرد: هم اکنون در میان مسئولان استان و شهرستان حساسیت ویژه‌ای نسبت به محوریت‌های این شهرستان ایجاد شده که جای قدردانی دارد و امید می‌رود که با تدوین سند جامع توسعه شهر و شهرستان فعالیت‌های گسترده‌ای با هدف دستیابی به توسعه پایدار انجام و مورد حمایت ملی نیز قرار ‌بگیرند.

وی ادامه داد: اینجانب توجه ویژه آموزش و پرورش را به صندوق ذخیره فرهنگیان که بیش از 70 درصد فرهنگیان نهاوند نیز در آن عضو هستند و ضرورت مدیریت آن جلب می‌کنم‌.

سنایی با بیان اینکه نهاوند سهم بزرگی در تولیدات کشاورزی استان و کشور دارد، خاطرنشان کرد: مناسب است وزارت جهاد کشاورزی مراکز پژوهشی و آموزشی در حوزه کشاورزی و باغداری در این شهرستان ایجاد نماید و نسبت به ایجاد مرکز مطالعات شیلات در اولین شهر غیرساحلی تولید‌کننده ماهی غزل‌آلا در کشور اقدام نمایند.

نماینده نهاوند با بیان اینکه به وزیر جهاد کشاورزی برای چندمین بار یادآوری می‌شوم، گفت: بودجه تصویب شده برای جبران خسارت ناشی از خشکسالی به دست مردم نرسیده و کشاورزان از این امر گلایه‌مند هستند،‌ ابراز داشت: یادآوری این نکته به وزارت کشور و مسکن ضروری است که نهاوند را یک کمربند زلزله‌خیز احاطه نموده و هم چنین وجود گسل فعال، بازسازی سریع بافت تاریخی این شهرستان را اقتضا می‌نماید.

سنایی همچنین توجه به شهرداری این شهر و بیمارستان آن و معرفی سریع‌تر جایگزین دانشکده داروسازی که مصوبه سفر اول رئیس‌جمهور به این استان است را خواستار شد.

وی از وزیر علوم به دلیل ایجاد تمهیدات لازم برای ایجاد دانشگاه دولتی تشکر و ابراز امیدواری کرد که با کمک مسولان این استان شاهد گشایش این دانشگاه باشیم.

نماینده مردم نهاوند از وزارت علوم خواست تا برای انتظار مردم این شهر برای ایجاد تصفیه فاضلاب این شهر اقدام موثر کند.

وی همچنین با اشاره به استعداد شهرستان نهاوند در حوزه ورزش توجه ویژه سازمان تربیت بدنی را خواستار شد.

سنایی اظهار داشت: با وجود گذشت سی سال از انقلاب اسلامی که بی‌تردید تحت رهبری امام و مقام معظم رهبری موجب عزت و سرافرازی کشور در منطقه و جهان شده است اما هنوز در سطوح اجرایی و مدیریتی، اتلاف گسترده منابع و عدم بهره‌برداری از توانایی‌ها در کشور دیده می‌شود.

وی افزود: این‌ها ناشی از سوء مدیریت، خلاء کار کارشناسی و عدم انباشت تجربه‌ها مدیران است.

نماینده مردم نهاوند بیان داشت: جا دارد وحدت و برادری خط اصلی فعالیت در کشور باشد و مرز میان هزینه‌ها پرداختی کشور برای پایبندی بر اصول و آنچه ناشی از سوء مدیریت است روشن نشود.

سنایی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری آینده انتظار می‌رود برنامه محوری و تبیین شفاف دیدگاه‌ها در زمینه اقتصاد، فرهنگ، سیاست داخلی و خارجی مدار اصلی فعالیت‌ها کاندیدا باشد گفت: این امر موجب می‌شود تا مردم بتوانند با بررسی دیدگاه‌های کاندیدا، تصمیم‌گیری نمایند و به این صورت هر انتخابات گامی در زمینه ارتقای فرهنگ سیاسی مردم باشد.

وی در پایان با اشاره به لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها افزود: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود که تنها نگاه کارشناسی و بررسی‌های نظری را مرجع تصمیم‌گیری‌های خود قرار ‌دهند زیرا در گذشته یکی از مشکلات توسعه اقتصادی، متاثر بودن آن از جریانان سیاسی بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet