پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/13 14:01:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کواکبیان: هیاتی برای بررسی انتقال برخی دستگاه‌های دولتی به سمنان تشکیل شود

کواکبیان از هیات رییسه مجلس خواست تا هیاتی را برای بررسی موضوع انتقال برخی دستگاه‌های دولتی مستقل از تهران به سمنان تشکیل دهد.

"مصطفی کواکبیان" دومین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با تبریک پیروزی مردم مظلوم فلسطین در جنگ 22 روزه غزه، ‌تحسین اقدام رجب اردوغان و تبریک فرا رسیدن سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران گفت: با اشاره به سه نکته که اولین نکته آن به خودمان است و اینکه امام در جمع نمایندگان مجلس اول، خجالت از موکلان در قیامت را سخت‌تر از آتش جهنم دانست.

وی در ادامه بخشی از بیانات حضرت امام خمینی (ره) را نقل کرد: "آنها برای خدا کار کردند اگر ما انحراف پیدا کنیم این خوف به همان معناست که فردا در عذاب باشیم و آنها در نعمت باشند و آنها به ما بگویند ما برای خاطر شما آمدیم به بهشت و شما چرا رفتید جهنم، این خجالتی است که انسان در آن روز خدای نخواسته می‌کشد که از آن آتش هم سختر است ".

نماینده مردم سمنان در مجلس در ادامه خطاب به نمایندگان تصریح کرد: ما برای رای گرفتن از مردم چگونه سخن می‌گفتیم آیا به آنان وعده ندادیم که برای شما گرانی و تورم را مهار کنیم، بیکاری و فقر را از بین می‌بریم، زمینه‌های فرهنگی مساعدی برای جوانان ایجاد می‌کنیم و بر معلمان، کارگران وکشاورزان نمی‌گفتیم هدف ما احقاق حقوق تضعیف شده شما است.

وی ادامه داد: آیا علاوه بر توسعه اقتصادی و رفع تنگناهای معیشتی حتی نمی‌گفتیم در سایه تحقق توسعه سیاسی هم هستیم و همچنین آیا وعده جلب آراء خاموش واصلاح قوانین انتخاباتی از جمله قوانین انتخابات ریاست جمهوری و مجلس را به آنان نمی‌دادیم.

کواکبیان خاطرنشان کرد: آیا وعده تنش‌زدایی و تعامل مثبت با جهانیان را بر اساس اصول عزت و مصلحت در شعارهای خود مطرح نکردیم.

نماینده مردم سمنان افزود: آیا به مردم وعده بازگشت قوه قانونگذاری به جایگاه اصلی خود و تقویت روزافزون نظارت خانه ملت را برای قامت‌سازی دولت را نمی‌دادیم.

کواکبیان با بیان اینکه امروز در شصت و سومین جلسه علنی مجلس هشتم هستیم خاطرنشان کرد: مجلس در 7 دوره گذشته به طور متوسط هر سال 90 جلسه برگزار کرده یعنی از 360 جلسه در طول هر دوره یک ششم عمر مجلس هشتم بر ما گذشت.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا بهتر نیست کارنامه خویش را مرور نماییم و با اشاره به تاریخچه قومس و شهر صد دروازگان اظهار داشت: در سال 1368 مباحث انتقال مرکز اداری و سیاسی کشور مورد مطالعه قرار گرفت، اما چرا عملی نشد.

نماینده مردم سمنان در مجلس ادامه داد: استان سمنان پنجمین استان از نظر مساحت و در عین حال بیست‌ ‌‌و ‌هشتمین استان از لحاظ جمعیت است آیا بهتر نیست تهران را آزاد و کشور را آباد کنیم.

کواکبیان با اشاره به وجود مشکلات جمعیتی آلودگی هوا، آمار جرم و جنایت‌های بالا و وجود ترافیک‌ و سایر مشکلات تهران گفت: حالا که مرکز پژوهش‌ها و فراکسیون مدیریت شهری موضوع انتقال بخشی از دستگاه‌های دولتی مستقل در تهران را به سمنان مطرح کرده است پیشنهاد می‌کنم،هیات رئیسه، هیات مشخصی را جهت بررسی این موضوع تشکیل دهد.

وی ادامه داد: نه تنها نمایندگان استان بلکه بسیاری از نمایندگان مجلس از این پیشنهاد حمایت می‌کنند.

نماینده مردم سمنان در مجلس در پایان با بیان اینکه در مورد سیاست خارجی و مسائل دیگر بحث داشتم، اما سه دقیقه وقت ما خورده شد که در جواب لاریجانی گفت: شما علی‌رغم وقت قانونی خود از 30 ثانیه وقت غصبی هم استفاده کردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet