شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/13 11:22:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

حدادعادل: با پیروزی انقلاب اسلامی مسلمانان جهان عصر جدیدی را آغاز کردند

"غلامعلی حدادعادل" تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران همه مسلمانان جهان عصر جدیدی را آغاز کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر  پنجمین و آخرین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی تبریک گفت و گفت: امروز پس از گذشته سی سال می توانیم آثار و نتایج شگفت آور و مبارک این انقلاب را بیش از هر زمان دیگر در ایران و جهان مشاهده و ارزیابی کنیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی که با رهبری معمار بزرگ انقلاب روح خدا به پیروزی رسید روح اسلامی را در پیکر جهان اسلام دمید.

رئیس کمیسیون فرهنگی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بدون تکیه بر شرق و غرب و بدون وابستگی فکری و مردمی به مکتب های غیر الهی میسر شد.

وی گفت: این انقلاب که صرفا بنام خدا و براساس تعالیم قرآن و اسلام به پیروزی رسید اعتماد به نفس را به مسلمانان باز گرداند. نه تنها ملت ایران که خود ایجاد کننده این انقلاب و این جمهوری اسلامی در ایران بودند به آغوش اسلام بازگشتند بلکه مسلمانان همه جهان عصر جدیدی را آغاز کردند.

نماینده تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت: این انقلاب که صرفا به نام خدا و بر اساس تعالیم قرآن به پیروزی رسید اعتماد به نفس را به مسلمانان بازگرداند و نه تنها ملت ایران بلکه مسلمانان جهان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران عصر جدیدی را آغاز کردند.

حداد عادل بیداری اسلامی در جهان را حاصل انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: عصر پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جهان، عصر بیداری مسلمانان جهان است که باور کرده‌اند عزت، شرف و استقلال آنها در گرو بازگشت به اسلام است و آنها می‌خواهند در حیات اجتماعی و سیاسی و در زندگی شخصی خود هویت اسلامی داشته باشند و همین احساس هویت به ملت اسلامی وحدت بخشیده است.

وی افزود: اسلام ناب محمدی(ص) که امام راحل پرچمدار آن بود، فرهنگ ظلم‌ستیزی و مقاومت در برابر ظلم را در جهان حاکم کرد و این فرهنگ دیروز در جنگ 33 روزه در لبنان و امروز در مقاومت قهرمانانه مردم مظلوم غزه در فلسطین آشکار شد.

نماینده تهران در مجلس خطاب به رئیس‌جمهور جدید آمریکا، گفت:‌ اگر اوباما بر شعار تحول و تغییر صادق است و اگر حقیقت است که در پی برقراری صلح در جهان است باید بداند صلح در فلسطین تنها به شرط عدالت به دست می‌آید و آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند که دنیای اسلام دنیای دیگری شده است.

حداد عادل به اقدام نخست‌وزیر ترکیه در اجلاس داووس اشاره کرد و گفت: سخنان شجاعانه رجب طیب اردوغان نخست‌ وزیر ترکیه به رژیم صهیونیستی در اجلاس داووس گواه بارز تحولی است که در جهان اسلام پدید آمده است و این سخنان نه تنها سخنان مردم ترکیه بلکه حرف همه مردم مسلمان جهان بود و بنده به عنوان نماینده مجلس از ایشان تشکر می‌کنم.

وی افزود: آقای اردوغان با مواضع اسلامی خود نشان داد که نماینده واقعی مردم ترکیه است و ای کاش رهبران عرب نیز با تاسی از نخست‌وزیر ترکیه حرف ملت‌های خودرا به زبان می‌آوردند و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کردند.

نماینده تهران در پایان تصریح داشت: وظیفه خود می‌دانم از ملت مسلمان و شجاع ترکیه که با اخراج تیم ورزشی رژیم صهیونیستی و استقبال از اردوغان وفاداری و ایمان خود را به اسلام و مخالفت خود را نسبت به رژیم صهیونیستی نشان داد، سپاسگزاری کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet