هدر موبایل
1387/11/13 17:24:00
سرویس بین الملل

بروجردی: حضور همزمان ایران و آمریکا در اجلاس‌های بین‌المللی به معنای مذاکره نیست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور همزمان مسئولان عالی رتبه ایرانی و آمریکایی در کنفرانس امنیتی مونیخ به معنای مذاکره نیست.

"علاء الدین بروجردی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: ما منتظریم تا ببینیم سیاست تغییر آقای اوباما در مورد جمهوری اسلامی ایران به چه میزان جامه عمل به خود می‌پوشاند.

وی افزود: اعلام دستور بستن زندان گوانتانامو و کاهش مدت ماندن نیروهای آمریکایی در عراق از 3 سال به 16 ماه نشانه‌های مثبتی در جهت تغییر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: ما تغییر را به عنوان شعار محوری دولت آقای اوباما در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران هنوز در صحنه عمل مشاهده نکرده‌ایم.

وی گفت: رفتارهای بسیار منفی آمریکا از کودتای 28 مرداد و ظلم تاریخی در حق ملت ایران تا سیاست‌های خصمانه بعد از پیروزی انقلاب همانند تحمیل جنگ 8 ساله و کودتای نوژه و تصویب ده‌ها میلیون دلار در کنگره آمریکا برای مقابله با ایران کارنامه آمریکا را منفی و بسیار سنگین کرده است. بنابراین آنها باید کار زیادی را انجام دهند تا بتوانند یک تصویر روشن قابل قبولی را ترسیم کنند.

بروجردی در خصوص سفر "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی به آلمان برای شرکت در اجلاس امنیتی مونیخ و احتمال مذاکره با مقامات آمریکایی اظهار داشت: این اولین باری نیست که ایشان در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می‌کنند و دفعه پیش هم دکتر لاریجانی در این کنفرانس حضور داشتند و هم مقامات آمریکایی.

وی خاطرنشان کرد: لذا حضور همزمان مسئولان عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و آمریکا در اجلاس‌های بین المللی طبیعتاً به معنای مذاکره نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet