هدر موبایل
1386/06/25 17:32:00
سرویس اقتصادی

نادران: اقتصاد ایران رانتی، دولتی و غیر شفاف است

الیاس نادران موافق لایحه اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: اقتصاد ایران به شدت اقتصادی رانتی، دولتی و غیر شفاف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نماینده تهران گفت: در این اقتصاد افراد به مراکز قدرت اتصال پیدا می کنند و از منافع نزدیکی به رانت استفاده می کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: برای برون رفت از وضع فعلی، باید اقتصاد مطلوب خود را تعریف می کردیم. کارشناسان صندوق بین المللی پول و بانک جهانی توصیه کردند که برای برون رفت از این معضل، ارتقای کارآمد از اقتصاد فعلی را باید سرمشق قرار دهیم و خصوص سازی را پیشنهاد کردند.

نماینده تهران افزود: طبیعتا در نسخه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از عدالت خبری نبود. در مقابل این نگاه افراطی به خصوصی سازی نگاه افراطی دیگری وجود داشت که از اقتصاد داخلی فعلی دفاع می کرد.

نادران گفت: سیاست های کلی اصل 44 ابلاغی مقام معظم رهبری بن بست شکنی بود و اصلاح ساختار اقتصاد ملی را هدف گذاری کرد و مدلی متغایر با صندوق بین المللی پول و بانک جهانی را ارائه کردند.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی اصل 44 قانون اساسی گفت: جامع نگری، اصالت بخشی، حفظ اعتدال و پرهیز از دخالت شخصی افراد، طراحی ابزارها و مصوبات قانونی که بتواند به شفاف سازی و رقابت پذیری فعالیت های اقتصادی کمک کند جزو اصول بررسی لایحه پیشنهادی دولت مورد اهتمام اعصای کمیسیون ویژه بود.

وی در پایان گفت: انتظار داریم اجرای این قانون افقی روشن را پیش روی فعالان اقتصادی قرار دهد و آثار مفید آن را مردم ببینند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet