خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/11/13 13:18:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون انرژی خرید گاز از ترکمنستان را بررسی می‌کند

رئیس کمیسیون انرژی گفت: موضوع خرید گاز از ترکمنستان با حضور مسئولان وزارت نفت در این کمیسیون بررسی می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمیدرضا کاتوزیان" در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نمایندگان باید در جریان قراردادهای صادرات و واردات گاز قرار گیرند، اظهار داشت: در خصوص قرارداد خرید گاز از ترکمنستان شایعاتی مطرح است و برخی بر این باورند که قیمت این قرارداد غیرمنطقی و گران است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان وزارت نفت، رقم قرارداد خرید گاز از ترکمنستان را محرمانه می دانند.

کاتوزیان یادآور شد: موضوع اجرایی شدن سیاست های اصل 44 قانون اساسی در وزارتخانه های صنایع، نفت و نیرو نیز این هفته در جلسه کمیسیون بررسی خواهد شد.

نماینده تهران تصریح کرد: وزارتخانه های یاد شده از مدت ابلاغ این سیاست ها و نیز قانون مربوط به سیاست های کلی اصل 44 به درستی اجرایی شدن آن را دنبال نکرده اند.

نماینده تهران در خصوص لایحه هدفمند کردن یارانه ها اظهار داشت: کلیات این لایحه مورد تایید نمایندگان مجلس است اما برخی از مواد این لایحه نیازمند اصلاح است که می توان در حین رسیدگی به لایحه این موارد را حل کرد.

وی افزود: افزایش قمیت ها فشار اقتصادی بر دهک پایین جامعه وارد می کند و باید مکانیزم جبرانی برای این کار در نظر گرفت.

کاتوزیان گفت: خوب است یارانه های مورد نظر دولت در کارت های اعتباری در اختیار مردم قرار گیرد اما این پرداخت باید به گونه ای باشد که امکان برداشت نقدی از آن امکان پذیر نباشد تا دهک‌های پایین جامعه بتوانند از این طریق هزینه هایی نظیر بهای آب، گاز و برق را بپردازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet