شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/13 11:27:00
سرویس صحن

انتقاد ثروتی به تاخیر برخی کمیسیون‌ها در بررسی طرح‌ها و لوایح

"موسی الرضا ثروتی" نسبت به تاخیر برخی کمیسیون‌ها در بررسی طرح‌ها و لوایح انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،  نماینده بجنورد با استناد  به ماده 163  آیین‌نامه داخلی گفت: بررسی دو طرح یک فوریتی تعیین تکلیف استخدام معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیز ایثارگران هر کدام از 5 ماه و 3 ماه قبل در کمیسیون‌های مجلس آغاز شده است اما هنوز برای بررسی در صحن علنی به هیات رئیسه ارائه نشده است.

وی از هیات رئیسه خواست که به کمیسیون‌های مربوطه تذکر دهد تا به موقع آنها را برای بررسی در صحن به هیات رئیسه تقدیم کنند.

ثروتی در مورد سوال از وزیر کشور گفت: این سوال به علت عدم حضور وزیر باید به صحن علنی می‌آمد در حالی که اقدامی صورت نگرفت تا اینکه دو نفر از معاونین وزیر کشور قول دادند که مشکلاتی را که وجود داشت برطرف کنند.

نماینده بجنورد ادامه داد: بعد از گذشت یک ماه بعلت ورود غیر قانونی رئیس دفتر ریاست جمهوری این موضوع دچار مشکل شده است. البته طی نامه‌ای به رئیس جمهور این نکته را تذکر دادم.

وی در مورد کمیسیون ویژه نیز گفت: نامه‌ای با صد امضای نمایندگان تقدیم هیات رئیسه کردیم و قرار شد این موضوع در هیات رئیسه مطرح و به اطلاع برسد که طبق ماده 99 آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون ویژه با شرایط آیین نامه داخلی جدید انتخاب شود. این موضوع نه به ما اعلام شد و نه در صحن علنی مطرح گردید.

باهنر نیز در پاسخ به وی در خصوص طرح ها و لوایح گفت: کمیسیون‌ها یک ماه فرصت دارند که طرح‌ها و لوایح را مورد بررسی قرار دهند. بعد از آن نمایندگان نیز یک ماه فرصت بررسی دارند.

وی افزود: اگر بعد از آن نماینده ای به معطل شدن یک طرح یا لایحه در کمیسیون بیش از دو ماه اعتراض دارد می تواند درخواست کند که این طرح ها و لوایح بدون بررسی کمیسیون در نوبت طرح در صحن علنی قرار گیرد والا آن طرح ها و لوایح می تواند در مدت زیادی در کمیسیون بررسی شود.

باهنر در مورد نامه نمایندگان به هیات رئیسه گفت: این نامه در هیات رئیسه مطرح شد اما به جمع بندی نرسید اما بحث بیشتر این بود که کمیسیون ویژه را برای لایحه و تحول دولت انتخاب کردیم و تاسیس کردیم و مجلس نیز به همین منظور به آن رای داد و پیگیری این کمیسیون بود که توانستیم با دولت به تفاهم برسیم که لایحه ای تقدیم مجلس کند.

وی تصریح کرد: در مجلس هفتم در مورد اصل 44 قانون اساسی همین اتفاق افتاد و در مجلس هشتم نیز بر همین مبنا کمیسیون ویژه تشکیل شد و البته این کمیسیون دارد این لایحه را بررسی می کند و تمامی مواد به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet