هدر موبایل
1387/11/14 09:09:00
سرویس اقتصادی

عثمانی: قیمت ارز در لایحه بودجه باید تغییر یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصزیح کرد: ناچار خواهیم بود قیمت ارز را در لایحه بودجه تغییر دهیم.

"محمد قسیم عثمانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد وضعیت بخش اقتصاد در لایحه بودجه سال آینده گفت: متاسفانه ما از درآمدهای خوب نفتی به موقع و مناسب نتوانستیم بهره بگیریم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر درآمدهای نفتی را حفظ می‌کردیم امروز آن دلارها به دردمان می‌خورد.

محمد قسیم عثمانی افزود: به نظر می‌آید با توجه به فشاری که بر روی لایحه بودجه و درآمدهای دولت وجود دارد، جهت کنترل قیمت ارز ناچار شویم آن را تغییر دهیم.

وی با اشاره به قیمت ارز در لایحه بودجه گفت:  قیمت پیشنهادی دولت برای ارز در لایحه 950 تومان برای هر دلار است اما در عمل مبلغ دیگری محقق خواهد شد.

وی در ادامه در ارتباط با بحران مالی جهان و تاثیر آن بر اقتصاد کشورمان گفت: بودجه کشور حدود 25 درصد به مالیات و 75 درصد به نفت وابسته است با توجه به اینکه قیمت نفت در شرایط فعلی مناسب نیست قطعاً با کاهش درآمدهای ارزی مواجه می‌شویم و نمی‌توانیم بودجه را به سمتی سوق دهیم که به سمت اجرایی شدن سند چشم انداز توسعه گام برداریم.

وی کسری بودجه دولت را کاهش درآمدهای دولت تعبیر کرد و گفت: باالطبع در آمدها که کاهش یافت هزینه‌ها نیز باید کاهش داده شود.

وی افزود: دولت هشت هزار و پانصد میلیارد تومان از محل 25 درصدی هدفمند کردن یارانه ها برای تامین بخشی از درآمدهای خود در نظر گرفته که اگر مجلس به این لایحه دولت رای ندهد قطعاً این مبلغ را باید کسری بودجه لحاظ نمایند و محل دیگری برای تامین آن در نظر گرفته یا از هزینه ها و مصارف بودجه کم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet