پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/14 08:44:00
سرویس کمیسیون ها

بررسی بودجه سال 88 قوه قضاییه در کمیسیون قضایی و حقوقی

اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر یکشنبه بودجه قوه قضاییه در سال آینده را با حضور مسوولان این قوه و معاونت راهبردی و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "امین حسین رحیمی" با بیان خبر فوق اظهار داشت: اعضای کمیسیون به اتفاق نسبت به بودجه قوه قضاییه که در لایحه‌ بودجه سال 1388 کل کشور پیش‌بینی شده، معترض بودند.

وی افزود: اعضاء معتقد بودند دولت قوه قضاییه را از لحاظ بودجه و امکانات، شبیه یک وزارتخانه در نظر گرفته و به همین جهت مشکلات بودجه‌ای زیادی برای این قوه به وجود آمده است.

نماینده ملایر تصریح کرد: میزان اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای دادگستری در مجموع 23 درصد رشد منفی نسبت به بودجه سال 87 داشته است، این در حالی است که بودجه برخی از سازمان‌های دولتی رشد مثبت داشته‌اند.

وی گفت: بر این اساس  قرار شد که در این رابطه پیشنهادات لازم از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: در واقع بودجه‌ جاری قوه قضاییه هیچ رشدی را با وجود استخدام 1400 نیروی اداری و 300 نفر قاضی نداشته است. این در صورتی است که در چند وزارتخانه و سازمان دیگر شاهد رشد‌های بسیار بیشتری بوده‌ایم. وی خاطرنشان کرد: به طور مثال وزارت امور خارجه 17/5 درصد، وزارت امور اقتصاد و دارایی 24 درصد، نیروی انتظامی 25 درصد، وزارت کشور 23 درصد رشد بودجه جاری‌شان بوده است که رشد 23 درصد رشد بودجه جاری وزارت کشور هم منهای بحث بودجه انتخابات است.

رحیمی اظهار داشت: در صورتی که قوه قضاییه حدود 9 درصد رشد داشته که در مجموع رشد آن صفر است.

رحیمی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه قوه قضاییه از نظر تامین امنیت جامعه، مقرر شد توجهی ویژه به بودجه این قوه شود و پیشنهادات لازم به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه از انتخاب "علیرضا مرادی" نماینده ممسنی و "موسی غضنفرآبادی" نماینده بم از سوی این کمیسیون برای عضویت در کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet