هدر موبایل
1387/11/14 11:43:00
سرویس کمیسیون ها
انقلاب اسلامی، چشم‌انداز آینده(1)

محجوب: دهه چهارم انقلاب دهه رفع ایرادات است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب دهه رفع ایرادات است، تصریح کرد: نقش دادن به توده‌های مردم، کارگران و اقشار پایین‌تر در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها باید یک اساس باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علیرضا محجوب" در این مصاحبه گفت: انقلاب عامل بیداری و هوشیاری بود به آن معنا که اعتصاباتی که در آغاز نهضت اسلامی و پیش از آن آغاز شد سرچشمه بیداری و اطلاع از حقوق صنفی بود که امروز که سی سال از انقلاب می‌گذرد و آثارش در محیط‌ها به شکل حق‌خواهی و حق‌طلبی دیده می‌شود.

وی افزود: اقدامات دیگری که در دستگاه‌های حمایتی از قبیل تامین اجتماعی، تشکل‌ها و دستگاه وزارت کار و امور اجتماعی صورت گرفت هنوز آثارش باقی است تا آنجا که کارگران آنها را متولی خود می دانند.

وی تصریح کرد: به تعبیری اگر بگوییم انقلاب یک تغییر بزرگ را نانوشته در همه بخش ها برای مجموع کارگری بوجود آورد و حمایت بزرگی را سبب شد گزافه نگفته ایم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص اینکه دهه چهارم انقلاب در پیش رو است و باید چه راهکارهایی را برای شکوفایی بیشتر در پیش گرفت گفت: باید با انتقاد از گذشته با آینده روبرو شد به آن معنا که گذشته باید چراغ راه گذشته شود یعنی اشکالات و ایرادات را باید دید.

وی بیمه کارگران ساختمانی را از افتخارات قانونی خواند و گفت: عدم اجرای این قانون آن را در نقطه مقابل قرار می‌دهد پس باید ایرادات و انتقادات را برطرف کنیم.

وی دهه چهارم انقلاب را دهه رفع ایرادات برشمرد و اظهار داشت: نقش دادن به توده‌های مردم، کارگران و اقشار پایین‌تر در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها باید یک اساس باشد در حالی که این امر مورد غفلت واقع شده است.

وی افزود: بعضی قوانین مانند ملاک قراردادن مدرک تحصیلی باعث شده تا توده مردم از پروسه تصمیم گیری دور شوند در حالی که اینها باید کنار برود و اندیشه های مشعشعی که در ذهن اکثریت مردم قرار دارد، فرصت بروز یابد.

وی خاطرنشان ساخت: ما باید انتقاد را ابتدا از خود شروع کنیم تا بتوانیم قدرت اصلاح داشته باشیم زیرا هر انتقادی ذاتا سازنده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet