پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/14 13:30:00
سرویس سیاسی
انقلاب اسلامی، چشم‌انداز آینده(2)

محسنی‌بندپی: اشتغال از مهمترین اولویت‌های کاری پیش روی انقلاب

انوشیروان محسنی بندپی ایجاد اشتغال را یکی از مهمترین اولویت‌های کاری در سال‌های پیش روی انقلاب عنوان کرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: مقاومت 33 روزه لبنان و مقاومت 22 روزه مردم غزه و همچنین موضع گیری اخیر نخست وزیر ترکیه علیه رژیم صهیونیستی همگی از آثار انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: در بخش سلامت در ابتدای انقلاب امید به زندگی افراد 57 سال بود اما در حال حاضر و پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب امید به زندگی در خانم‌ها به 72 سال و در آقایان به 71سال رسیده است. یعنی هر سال که از پیروزی انقلاب می گذشت به دلیل ارائه خدمات پایه‌ای و بهداشتی در جهت ارتقاء سلامت مردم توانستیم به طول عمر آنها اضافه کنیم.

محسنی بندپی گفت: برخوردار کردن همه روستاهای بالای 15 خانوار از نعمت برق، تامین آب آشامیدنی سالم، احداث بیمارستان‌ها، برخوردار کردن 55 میلیون نفر از نعمت گاز نیز از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

نماینده نوشهر گام‌های برداشته شده در زمینه آموزش عالی را بسیار خوب و اساسی دانست و تصریح کرد: قبل از انقلاب ما تنها چند دانشگاه پزشکی و غیر پزشکی داشتیم اما امروز در همه نقاط کشور آموزش عالی در دسترس علاقمندان است و این باعث شده ما شاهد ارتقاء دانش و تخصص در جامعه باشیم.

وی دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای را در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: خفیف کردن بیماری ایدز و درمان ضایعات نخاعی از دیگر دستاوردهای علمی است که ما با برکت انقلاب توانستیم به این توفیقات دست یابیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان توجه به ایجاد اشتغال را یکی از مهمترین اولویت‌های کاری پیش رو عنوان کرد و افزود: در حالیکه تحصیل فراگیر شده و بسیاری از جوانان ما دارای مدرک دانشگاهی هستند ما نتوانسته‌ایم زمینه اشتغال را به فراخور نیروهای تحصیل کرده فراهم کنیم.

نماینده نوشهر همچنین از بالا بودن نرخ خدمات درمانی به عنوان یکی از دغدغه‌های مردم یاد کرد و گفت: در طول چند سال اخیر متاسفانه شرایطی پیش آمده که ما برای خدمات درمانی از جیب مردم بیشتر هزینه می‌کنیم در حالیکه توقع مردم این است که در شرایط بیماری بتوانند با برخوردار بودن از بیمه پایه خدمات درمانی را راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر دریافت کنند.

محسنی بندپی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از همه ظرفیت‌های مدیریتی نظام خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول دوره های مختلف با آمدن یک دولت، جناح‌های قبلی به طور کامل کنار گذاشته می‌شدند و از توانمندی و شایستگی آنها استفاده نمی‌شد که این یکی از آسیب‌هایی است که ما با آن مواجهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet