شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/14 16:54:00
سرویس سیاسی
نشست خبری رییس مجلس (3)

لاریجانی: آمریکایی‌ها از دیپلماسی فرار کرده‌اند

لاریجانی در پاسخ به این سوال که آیا ایران منتظر حرکتی ملموس از سوی آمریکا است و چه چیز می‌تواند ایران را برای آمدن به میز مذاکره با آمریکا تشویق کند، گفت: احتیاجی نیست که کسی ما را به میز مذاکره دعوت کند بلکه آنها که از دیپلماسی و مذاکره فرار کرده‌اند باید خود را به میز برسانند.
وی به سابقه دشمنی های آمریکا با ایران اشاره کرد و اظهار داشت:  پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ افروزی‌ها و مشکلات عدیده‌ای برای ایران از این مسیر به وجود آمده است. حتی همین اخیرا در عراق برخی دیپلمات‌های ما را گرفتند، رییس جمهور جدید آمریکا باید برای رفع مشکلاتی که آمریکا به دست خود به وجود آورده‌است  تلاش کند و گره‌ها را باز کند.

لاریجانی یادآور شد: اگر این کار صورت بگیرد  نشاندهنده آن است که عقلانیت جدیدی در منطقه برای ایجاد صلح به وجود آمدهاست.

وی تاکید کرد: بهتر است به جای تعارفات تصنعی در رسانه‌ها گام‌های عملی برداشت، چرا که از این طریق است که شرایط تغییر می‌کند.

رئیس مجلس در خصوص درخواست تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا جهت مذاکره با نمایندگان ایران اظهار داشت: این درخواست در حال بررسی است، البته مسایل جدیدی پیش آمده که ما باید آن را مورد توجه قرار بدهیم و کمی طول می‌کشد که به این درخواست جواب بدهیم.

وی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا شما در حاشیه  اجلاس مونیخ با مقامات آمریکایی مذاکره خواهید کرد یا نه؟ گفت: برنامه‌های ما در مونیخ همان بود که اعلام کردم .

لاریجانی  پاسخ به این  سوال ‌که یکی از بندهای طرح تحول اقتصادی عدم افزایش حقوق کارمندان است، گفت: چنین بندی در طرح تحول اقتصادی بود ولی با لایحه بودجه‌ای که دولت داد و مبلغی که برای اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری در نظر گرفته شد، این مساله منتفی است.

رئیس مجلس اضافه کرد: اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری می‌تواند چالش‌هایی که بعضا در این ارتباط وجود دارد را از جمله بحث حقوق کارکنان دولت برطرف کند.

وی در خصوص تلاش‌های برخی کشورها برای ایجاد خدشه در روابط کشورهای اسلامی گفت: سیاست جمهوری اسلامی وحدت بین کشورهای اسلامی و منطقه است و سیاست آن دامن زدن به اختلافات نیست، برخی از کسانی که فوق تخصص در ایجاد اختلاف در بین کشورهای اسلامی را دارند، فعال شده‌اند و مثل یک ویروس سعی می‌کنند که در بدنه این شکاف‌ها زندگی کنند، ولی ما اجازه نمی‌دهیم که این ویروس بین ایران و کشورهای اسلامی تنفس کند.

وی با اشاره به سخنان رییس جمهور رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه  برخی از کشورهای اسلامی به ما فشار آورده‌اند که حماس را نابود کنید، تصریح کرد: به  نظر من اقدام او یک حرکت شیطنت آمیز برای ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی بود، حماس یک گروهی نیست که بخواهند با آن یک رفتار معامله گرانه انجام دهند و من فکر می‌کنم که رژیم صهیونیستی و حامیانش به نتایج اقدام و رفتار خود نیز پی برده‌اند .  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet