هدر موبایل
1387/11/14 18:41:00
سرویس سیاسی
سی سال حکومت اسلامی (11)

مطهری: از بین بردن خودباختگی بزرگترین دستاورد فرهنگی انقلاب اسلامی است

"علی مطهری" تصریح کرد: بزرگترین دستاورد فرهنگی انقلاب اسلامی این است که خودباختگی و خودکم بینی به دنیای غرب را در کشور از بین برد.

نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه با انقلاب مردم  دارای شخصیت اسلامی شدند، افزود: ولی در حال حاضر در وضعیت ایده آل فرهنگی قرار نداریم زیرا در این دوران دشمن بیکار نبوده و از طریق رسانه ها و ابزارهایی چون ماهواره ها که در اختیار دارد فرهنگ خود را تحمیل می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: چون دست آنها در استفاده از ابزار مختلف بازاست و محدودیتی ندارند با استفاده از ابزار خشونت و سکس در جامعه ما تاثیر می‌گذارند و یک جنگ فرهنگی بزرگی در کشور برقرار است و باید تلاش کنیم.

وی گفت: متاسفانه غرب زدگی و خودباختگی در بعضی از اقشار کشور وجود دارد و مسئولان فرهنگی هم در حفظ اصالت های فرهنگی و بسیاری از مسائل در این زمینه کم توجه هستند در حالیکه خیلی بهتر از اینها می‌توانستیم عمل کنیم و یا می توان عمل کرد.

مطهری خاطرنشان کرد: خیلی جاها حساسیت‌هایی که داریم باید رعایت شود در ساخت فیلم‌های سینمایی و یا استفاده از اسامی خارجی و یا لاتین در اماکن عمومی و رسانه ها باید به این حساسیت ها توجه کنیم زیرا استفاده از آن حاکی از خود باختگی فرهنگی است.

وی افزود: ممکن است گاهی فکر کنیم استفاده از یک کلمه لاتین نشانه شخصیت ماست بلکه نشانه خود کم بینی است و باید به فرهنگ اسلامی  و ایرانی خود اعتماد داشته باشیم و فکر نکنیم چیزی در فرهنگ های بیگانه است و در اسلام نیست.

نماینده تهران ادامه داد: روش اسلام و دنیای اسلام در طول تاریخ این بود که همیشه نقاط مثبت فرهنگ های بیگانه را بررسی می کرد و از آن استفاده می نمود و نقاط منفی آن را دفع می کرد اما هیچوقت داخل یک فرهنگ بیگانه هضم نمی شد و این نشانه یک فرهنگ پویا و قوی است.

وی گفت: یک فرهنگ قوی مثل یک موجود زنده عمل می کند غذا را از بیرون می گیرد و قسمت مفید آن را جذب و قسمت مضر آن را دفع می کند و به حیات خود ادامه می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet