هدر موبایل
1387/11/12 15:55:00
سرویس اقتصادی

نورا: برای توسعه اقتصادی باید به سمت تولید برویم

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: اگر بخواهیم به ۸ درصد توسعه اقتصادی دست پیدا کنیم چاره ای جز این نداریم که از اعتبار طرحهای عمرانی کاسته و به سوی کارهای سرمایه ایی و تولیدی سوق دهیم.

عباسعلی نورا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد وضعیت بخش اقتصاد در لایحه بودجه گفت: متاسفانه بودجه سال آینده نیز بر همان مبنای هزینه ها و کارهای عمرانی بسته شده است.

وی گفت: ما در بودجه ضعف داریم، نگاه دولت در هزینه ها به صورت هزینه های جاری و خدمات رفاهی و عمرانی است.

عضو کمیسیون بودجه با اشاره به بودجه بخش های صنایع و عمران گفت: در بخش صنایع بودجه ضعیف است همچنین در بخش عمران 25 درصد درآمد مالیاتی داریم که بسیار رقم بالایی است و تحقق آن غیر قابل پیش بینی است و منجر به کسری بودجه در سال آینده می شود.

وی تصریح کرد: 26 هزار میلیارد تومان اعتبار برای کارهای عمرانی و سرمایه ایی که نسبت به سال گذشته افزایش  30در صد نشان می دهد اما این 30 درصد صحیح نمی باشد، چرا که این افزایش 30 درصدی در مقایسه با عملکرد سال گذشته است نه بودجه سال گذشته و بدین ترتیب اگر بخواهیم محاسبه کنیم می بینیم که افزایش نشان نمی دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ضمن بیان این مطلب که سال آینده کسری بودجه اتفاق می افتد گفت: اگر بخواهیم به 8 درصد توسعه اقتصادی دست پیدا کنیم چاره ای جز این نداریم که از اعتبار طرحهای عمرانی کاسته و به سوی کارهای سرمایه ایی و تولیدی سوق دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet