شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/14 18:30:00
سرویس سیاسی
نشست خبری رییس مجلس (8)

دفاع لاریجانی از عملکرد فراکسیون اصولگرایان

لاریجانی در ادامه دومین نشست مطبوعاتی‌‏اش در پاسخ به سوالی در مورد عملکرد فراکسیون اصولگرایان گفت: فراکسیون اصولگرایان کم تحرک نیست و به صورت مرتب چه در سطح هیات‌‏رئیسه و چه در سطح شورای مرکزی جلساتی را برگزار می‌‏کند.

وی با اشاره به اعلام موجودیت دو فراکسیون دیگر از دل فراکسیون اصولگرایان گفت: این‌‏فراکسیونها در بین فراکسیون اصولگرایان قرار دارند و طبق اساسنامه این فراکسیون عمل می‌‏کنند این‌‏که فراکسیون‌‏های جدیدی تشکیل می‌‏شود یک ظرفیت خوبی را ایجاد می‌‏کند که کسانی که همفکرترند با هم کار کنند.

لاریجانی در پاسخ به این سوال که چرا اجازه می‌‏دهید از تریبون مجلس به رجال سیاسی توهین کنند، گفت: ممکن است عده‌‌ای انگشت شمار صحبت‌‏هایی از این دست در نطق‌‏های پیش از دستور یا تذکرات خود مطرح کنند اما ما همیشه گفته‌‏ایم که این راه صحیح نیست اگر چه سلایق مختلف مجلس می‌‏توانند آزادانه در نطق‌‏هایشان اعلام نظر کنند.

وی با بیان این‌‏که مدیریت مجلس هم علاقه‌‏ای به مطرح شدن این دست مسایل از تریبون رسمی ندارد، گفت: البته بعضی‌‏ها از این اتفاقات استفاده رسانه‌‏ای می‌‏کنند.

لاریجانی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در رابطه با توهین برخی از نمایندگان به خبرنگاران پارلمانی و این‌‏که آیا هیات‌‏رئیسه از حرمت خبرنگاران دفاع می‌‏کند، گفت: شما با موضوع مورد بحثتان سعی کردید از چند پدیده کوچک موضوع را سیاه نشان دهید. شما باید به عنوان خبرنگار سعه ‌‏صدرتان را زیاد کنید چرا که اگر نسبت به بعضی مسائل زودرنج باشید نمی‌‏توانید به عمق مساله اشراف پیدا کنید.

من اولین باری است که می‌‏شنوم در مجلس خبرنگاری عنوان می‌‏کند که حین تهیه خبر به او توهین شده است اگر چه این کاری را که شما ادعا می‌‏کنید صورت گرفته باشد،را نمی‌‏پسندم.

وی افزود: البته خوب نیست که این کار کوچک را که از سوی چند نماینده صورت گرفته به مجلس تعمیم دهید. من فکر می‌‏کنم رابطه خبری نمایندگان با خبرنگاران رابطه مثبتی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet