انتخابات ریاست جمهوری
1387/11/15 14:53:00
سرویس صحن
رییس دفتر سیاسی حماس در صحن علنی مجلس (1)

خالد مشعل: پیروزی غزه،‌ پیروزی ایران بود

رییس دفتر سیاسی حماس روز سه‌شنبه در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیروزی غزه را پیروزی ایران نیز دانست و از رهبری‌، رییس جمهور، رییس مجلس و ملت ایران به جهت آنکه در جریان یورش وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل در کنار مردم غزه ایستادند، تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "خالد مشعل" که برای ارائه گزارشی از آخرین وضعیت غزه در صحن علنی مجلس حاضر شده بود، با سلام و درود به رئیس مجلس و نمایندگان،  از لاریجانی به عنوان فردی که از سال‌ها پیش او را می‌شناسد، نام برد و افزود: رییس مجلس شورای اسلامی مسوولیت‌هایی را تاکنون عهده‌دار شده را به خوبی انجام داده و سیاست‌های ایران را به بهترین شکل تعبیر می‌کند.

خالد مشعل خطاب به رئیس مجلس گفت: برادر لاریجانی سلام بر شما و همکاران شما و نمایندگانی که در مجلس حضور دارند. سلام بر شما که نظر ملت عزیز ایران را که توانستند انقلابی بزرگ را ایجاد کنند، منعکس می‌کنید.

وی همچنین با تبریک سی‌امین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره)، اظهارداشت: من و هیات همراه بسیار خوشحالیم که امروز شما و جمهوری اسلامی ایران را در این برهه زمانی ملاقات می‌کنیم.

رییس دفتر سیاسی حماس با بیان این‌که خداوند با پیروزی بزرگ در غزه بر ما منت نهاد، افزود: خداوند با این پیروزی به ما منت نهاد و این پیروزی را به دست برادران فلسطینی چون گردان‌هایی مانند عزالدین قسام و گردان القدس و تمامی شاخه‌های نظامی گروه‌های مخلص فلسطینی محقق ساخت.

وی ادامه داد: این پیروزی بزرگ برای مقاومت، ملت مومن، مجاهد و صبور فلسطین به شمار می‌رود. ملتی که هرگز در برابر دشمن صهیونیستی تسلیم نشد، ملتی که همواره و از صد سال پیبش جنگیده و می‌جنگد.

خالد مشعل همچنین خاطرنشان کرد: برادران شما در سرزمین فلسطین با وجود شدت سختی‌ها، بلایا و اشغالگری و اقدامات خصمانه پایداری کردند و همواره ثابت قدم و حامی سرزمین خود هستند.

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا زنان ،کودکان و مردان غزه را دیدید؟ تصریح کرد: آنها نمونه انسان فلسطینی هستند که به خداوند ایمان دارند و به امت خود افتخار می‌کنند، پس به وظیفه واجب خود یعنی جهاد و مقاومت عمل کردند، این به فضل خدا پیروزی برای ملت ما بود ملتی که به جهان می‌گوید پیروزخواهیم شد و سرزمین‌مان را آزاد می‌کنیم و بیت‌المقدس را باز می‌گردانیم و مسجدالاقصی و تمامی مقدسات اسلامی و مسیحی را پاکیزه و مطهر خواهیم گرداند.

رییس دفتر سیاسی حماس در ادامه افزود: بله ای برادران و خواهران این پیروزی برای امت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان هم هست. پیروزی برای تمامی دولت‌ها و ملت‌های آزاد و همچنین پیروزی برای شما ملت ایران است.

وی همچنین خطاب به ملت ایران اظهارداشت: پیروزی غزه پیروزی برای شما هم هست، از شما و جمهوری اسلامی ایران که همراه با رهبری‌اش، رییس جمهور و رییس مجلس خود و نمایندگان و ملتش در کنار ما ایستاد تشکر می‌کنیم. شما هم در این پیروزی بزرگ با ما سهیم هستید. این پیروزی در مسیر سایر پیروزی‌ها است. گام‌هایی برداشته‌ایم و همواره گام‌های دیگری هم خواهیم داشت و این پیروزی‌ها کامل نخواهد شد، مگر با پیروزی فلسطین و بازگرداندن بیت‌المقدس و بازگشت پناهندگان به وطن.

خالد مشعل ادامه داد: ان‌شاءالله روزی خواهد آمد که در آن فلسطین را می‌بینید که به آغوش امتش بازگشته است و بدون اشغالگران و بدون محاصره و بدون ریخته شدن خونی زندگی می‌کند. خون شهدا به هدر نخواهد رفت. پیروزی بدون شهدا و خون‌شان مسیر نبود. عزت بدون شهدا ممکن نبود. کرامت و بزرگی امت‌ها و پیروزی‌شان بدون شهدا محقق نبود و شما در ایران معنای این جملات را خوب می‌دانید.

وی با بیان این که آنچه در غزه اتفاق افتاد، شکستی برای دشمنان بود، اظهارداشت: برخی منتظر اعتراف رسمی شدن در پذیرفتن شکست هستند اما کی شده که دشمن به شکستش اعتراف کند؟ آیا ما نیازمند اعتراف رسمی دشمن به شکست‌شان هستیم؟ آیا حقیقت موجود کافی نیست؟ بله دشمن شکست خورده است و گرنه در دانش نظامی به این مساله که ارتش وارد شهری بشود و بخواهد به آن حمله کند و کنترل آن را به دست بگیرد و نتواند و شکست خورده بازگردد چه می‌گویند؟ این عین پیروزی است. اسراییل خواست مقاومت را با شکست مواجه سازد، اما مقاومت ایستادگی کرد. اسراییل خواست پرتاب موشک‌ها را متوقف کند، اما نتوانست. اسراییل خواست اراده مردم فلسطین را از بین ببرد، اما مردم فلسطین را می‌بینید که سربلند هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet