هدر موبایل
1387/11/15 15:26:00
سرویس صحن
رییس دفتر سیاسی حماس در صحن علنی مجلس (2)

با حمله اسراییل به غزه، مشروعیت حماس قوی‌تر شد

رییس دفتر سیاسی حماس، در ادامه‌ سخنان خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اسراییل قصد داشت تا دولت حماس را در غزه از بین ببرد، اما این دولت حماس است که به لطف خداوند مشروعیت آن قوی‌تر شده است، تصریح کرد: این‌که اسراییل در تحقق اهداف خود شکست خورد، به خاطر فضلی است که خداوند بر ما داشته است.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، وی با بیان این‌که اسراییل تمام تلاش خود را به کار برد تا فشارهای سیاسی وحشتناکی را بر ما وارد کند، اسراییل به ما گفت که شما (حماس و گروه‌های مقاومت فلسطین) باید التزام و تعهد خطی دهید که تحت عنوان تجارت نامشروع و غیر قانونی اسلحه قاچاق نکنید. ما هم به آنها گفتیم که ما جنبش مقاومت هستیم و شما نمی‌توانید از جنبش مقاومت چنین درخواستی را بکنید؛ چرا که مسوولیت و وظیفه‌ ما مقاومت است و مقاومت هم جز با سلاح مقاومت تحقق‌پذیر نیست، بنابراین شرط آنها را رد کردیم.

رییس دفتر سیاسی حماس خاطر نشان کرد: سپس گفتند که گذرگاه رفح باز نمی‌شود، مگر از طریق موافقتنامه 2005 که محاصره را تصویب کرده است. ما هم در پاسخ گفتیم که این توافقنامه یک شب قبل از این‌که حماس اکثریت انتخابات را ببرد و جزء اصلی حکومت خودگردان فلسطین شود، بوده است. بنابراین دشمن سعی کرد شرایط خود را تحمیل کند، اما شکست خورد و تمام تهدیدها و فشارهای آن بر صخره‌ پایداری مقاومت در غزه درهم شکست و فرو ریخت. از این رو دشمن در تحقق اهداف خود ناکام ماند و آتش‌بس و عقب‌نشینی را بدون هیچگونه شرطی به کار بست.

خالد مشعل با طرح این پرسش که نبرد غزه با شرایط و پیچیدگی‌های متفاوتی که در موازنه قدرت میان غزه و دشمن بوده است، آیا در عرف علم نظامی و در تاریخ ملت‌ها یکی از آیات خدا به شمار نمی‌رود؟ خاطرنشان کرد: آیا این معجزه نیست، چرا هست؟ و من بعضی از نشانه‌ها و نتیجه‌گیری‌ها و درس‌هایی که از نبرد بزرگ غزه گرفته شده است را به یاد شما و خود خواهم آورد.  وی نخستین درس را درسی برای ملتش دانست و گفت: وقتی ایمان در کنار جهاد بایستد و وسایل هم فراهم باشد و در عین حال برای رویارویی با دشمن آماده باشیم؛ خداوند از طریق اینها پیروزی بزرگ را محقق می‌سازد.

خالدمشعل تاکید کرد: امت باید ایمان را با جهاد توام کند و رابطه‌ قوی با خداوند را نیز با داشتن وسایل قدرت توام نماید. زیرا خداوند همان خدایی است که امر به ایمان و جهاد کرده است. بنابراین خدایی که ما را امر کرده که بر او توکل کنیم گفته است که باید وسایل قدرت را داشته باشیم، زیرا این قانون پیروزی است.

وی با تاکید بر این‌که هیچ ملت و گروهی از گروه‌های اسلامی نیست که اینها را رعایت کرده و پیروز نشده باشد، گفت: به لطف خداوند اهل فلسطین این راه را شناخت و به آن پیوست؛ بنابراین به یاری خداوند همه‌ فلسطین را آزاد خواهند کرد.

رییس دفتر سیاسی حماس، با اشاره به درس دوم و با تاکید بر این‌که امت اسلامی می‌تواند پیروزی را محقق کند، یادآور شد: وقتی امت در کنار مجاهدین بایستد در آن زمان همبستگی آنها پیروزی‌ساز خواهد بود.

خالد مشعل با بیان این‌که امت با مقاومت در لبنان یکی شد و پیروزی را محقق ساخت، تصریح کرد: اگر امت  با مقاومت فلسطین هم یکی شود، پیروزی محقق خواهد شد.  وی افزود: متاسفانه بعضی متزلزل‌ها و توطئه‌گران هستند که امت را از آمریکا می‌ترسانند و می‌گویند که آمریکا ابرقدرت است و ما نمی‌توانیم اسراییل را شکست دهیم، چرا که اسراییل چهارمین قدرت جهان و نخستین قدرت منطقه و در حمایت دولت آمریکاست؛ اما ما می‌توانیم با یکی شدن ملت پیروز شویم.

رییس دفتر سیاسی حماس، خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نبرد فلسطین نبرد خود شماست و نبرد اعراب و مسلمانان به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: فلسطین سرزمین اسلام و معراج است. قدس شریف هم نخستین قبله شماست. مسجدالاقصی نیز به عنوان مسجد شما و ما به حساب می‌آید چرا که خداوند فلسطین را به عنوان دروازه‌ای از زمین به سوی آسمان برگزیده است و در این سرزمین پیامبر را به معراج برده است.

خالدمشعل با بیان این‌که وقتی مقاومت در سرزمین فلسطین را حمایت می‌کنیم، در حقیقت از خودمان حمایت کرده‌ایم، گفت: هر فلسطینی در سرزمین غزه و کرانه باختری و در سال 48 احساس می‌کند که از امت دفاع می‌کند و نه از خود؛ بنابراین به لطف خدا به دنیا و اعراب و مسلمانان دفاع را نشان خواهیم داد و آنها را از شر این رژیم حفظ خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet