شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/15 15:25:00
سرویس صحن

باهنر: تغییر کمیسیون نمایندگان به شرط آسیب نرسیدن به دیگر کمیسیون‌ها امکان‌پذیر است

محمدرضا باهنر در پاسخ به تذکر نماینده سمنان تصریح کرد: هیات رییسه در صورتی با درخواست تعویض کمیسیون نمایندگان موافقت می‌کند که به دیگر کمیسیون‌ها آسیبی نرساند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در تذکریبا استناد به ماده 51  آیین نامه داخلی گفت: براساس این ماده هر نماینده می‌تواند پس از گذشت 6 ماه از آغاز هر دوره مجلس از هیات رئیسه تقاضای تغییر کمیسیون را نماید.

وی با بیان اینکه با توجه به تغییر آیین نامه داخلی سقف اعضای کمیسیون ها تا 29 نفر است، افزود: نزدیک به 4 ماه است که درخواست تغییر کمیسیون را به رئیس مجلس تقدیم کرده ام اما متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده سمنان در تذکر دیگری گفت: در بعضی از خبرگزاری ها از این خبر می دهند که شخصی به نام ویلیام پری با یکی از مشاوران دولت در طول یک سال گذشته چند بار ملاقات کرده است.

وی افزود: یا این ملاقات ها دروغ است و توسط مقامات مسئول باید تکذیب کنند و اگر واقعاً ملاقات ها صورت گرفته است ما بعنوان نمایندگان ملت از این موضوع خبر نداریم.

کواکبیان ادامه داد: حداقل آنها باید در مجلس گزارش دهند تا در جریان ما جرا قرار گیریم.

"محمد رضا" باهنر نایب رییس دوم مجلس در پاسخ به تذکر نخست وی گفت: هیات رئیسه باید مدیریت کند. یعنی اگر قرار باشد تعداد و ظرفیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بالا برود باید طوری باشد که دیگر کمیسیون ها با مشکل برخورد نکنند.

وی ادامه داد: این جزو اختیارات هیات رئیسه و رؤسای شعب است که می توانند تعداد سقف را بالا ببرند. البته در حال بررسی این موضوع هستیم. اگر بتوانیم بدون آسیب رساندن به بقیه کمیسیون ها این کار را انجام دهیم  حتماً انجام می دهیم.

وی در پاسخ به تذکر دوم وی گفت: شما می توانید این موضوع را از وزیر امور خارجه سوال کنید. ایشان هم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر خواهند شد و در این باره پاسخ خواهند داد و نیازی به تذکر شفاهی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet