هدر موبایل
1387/11/15 15:47:00
سرویس صحن
رییس دفتر سیاسی حماس در صحن علنی مجلس (3)

قدرت ویرانگری و قتل عام، دیگر امنیتی برای رژیم صهیونیستی فراهم نمی‌کند

رییس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه قدرت رژیم صهیونیستی بر اساس ویرانگری و قتل عام استوار است، تصریح کرد: این قدرت دیگر امنیتی برای اسراییل فراهم نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، خالد مشعل در ادامه سخنانش در صحن علنی مجلس شورایاسلامی با بیان این که امروز صداهایی در امت ما شنیده می‌شود که می‌خواهد میان نقش عربی و اسلامی تفرقه ایجاد کند، تصریح کرد:‌ آن‌ها از هر گونه نقش اسلامی ‌ناراحت می‌شوند و می‌ترسند که نقش اسلامی نقش عربی را به حاشیه براند، اما ما می‌گوییم هیچ درگیری و کشمکشی میان نقش عربی و اسلامی نیست، بلکه این دو نقش مکمل یکدیگر هستند.

وی با اشاره به این که ما در فلسطین نیازمند نقش عربی هستیم، همچنان که نیازمند نقش اسلامی و مسلمانان نیز هستیم،‌ گفت:‌ از امت عرب با تمام کشورهایش و با تمام رژیم‌هایش می‌خواهیم که نقش مسلمانان و کشورهای اسلامی را نقشی به نفع خود بدانند، نه علیه خود.

خالد مشعل تاکید کرد: امروز وقتی ایران و ترکیه در کنار آرمان فلسطین می‌ایستد، این تقویت آرمان ما و نقش ملت فلسطین است و تضاد آن‌ها با دولت آمریکا و با کسانی است که در کنار اسراییل هستند.

وی خاطر نشان کرد:‌ ما از کسانی که در کنار آرمان ما بایستند، استقبال می‌کنیم و از کشورهای ونزوئلا، بولیوی و کشورهای آمریکای لاتین و آزادگان جهان قدردانی و از آن‌ها استقبال می‌کنیم، پس چگونه می‌توانیم از نقش دولت‌های اسلامی حمایت نکنیم.

رییس دفتر سیاسی حماس با بیان این که ما در حماس و فلسطین نقش کشورهای اسلامی و عربی را به صورت هم‌افزا و مکمل در خدمت امت فلسطین می‌دانیم، اظهارداشت:‌ ما و شما به طور بدیهی درسی از جنگ اخیر گرفتیم و آن شناخت کسانی بود که در رژیم صهیونیستی بوده‌اند و هنوز هم بر روی نقش اسراییل در منطقه حساب می‌کنند و فکر می‌کنند اسراییل چماقی است که سیاست‌های استعماری به وسیله آن مردم منطقه را ادب می‌کند.

خالد مشعل گفت:‌ ما می‌گوییم ستمگران مغرور در جهان و آمریکا دیگر قادر نیستند که ملت فلسطین را شکست دهند، پس چگونه می‌توانند کشورهای عربی را شکست دهند.  وی همچنین با ابراز امیداواری نسبت به این‌که انشاءالله اسراییل سقوط خواهد کرد، افزود: این کار شرع شده و اسراییل در ورطه خود غرق خواهد شد.

خالد مشعل  خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: برادران و خواهران اسراییلی‌ها دیگر توانایی شکست ملت فلسطین را ندارند و نمی‌توانند مقاومت فلسطین را شکست دهند، قدرت اسراییل بر اساس ویرانگری و قتل عام است و این قدرت دیگر امنیتی برای اسراییل فراهم نمی‌کند، چرا که با وجود اشغال و تجاوز امنیت و آینده‌ای برای رژیم صهونیستی وجود ندارد.

وی همچنین فلسطین را یک سرزمین عربی مسلمان و سرزمینی فرخنده که تجاوز گران را مطرود می‌کند، دانست و افزود: فلسطین در سرزمین خود مرگ‌های سرنوشت ساز تاریخ را شاهد بوده است و ملت فلسطین راه پیروزی را شناخته آن را تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داد.

رییس دفتر سیاسی حماس، چهارمین درس جنگ 22 روزه را پذیرفته شدن واقعیت مقاومت فلسطین در خاک این کشور عنوان کرد و گفت:‌ امروز حماس و به طور کلی مقاومت در خاک فلسطین یک واقعیت است و چه آمریکایی‌ها، اسراییلی‌ها و تبانی کنندگان بخواهند یا نه ما یک واقعیت هستیم.

وی خاطر نشان کرد: ما با پاکیزگی و صلابت خودمان و با صندوق‌های انتخابات مشروعیت را به دست آوردیم، به طوری که مشروعیت مبارزه انتفاضه، صلابت و خدمت به مردم خودمان را داشتیم.

خالد مشعل در ادامه با بیان این که با این وصف برخی این واقعیت را انکار می‌کنند، اما ما می‌گوییم مقاومت فلسطین خود را از تمام دروازه‌های مشروعیت به همه نمایانده  است، گفت:‌ خطاب ما به اروپاییان این است که منتظریم که آن‌ها نقش دیگری بازی کنند، نقش دیگری بر اساس تاریخ گذشته طولانی خودشان با جهان عرب و با تکیه بر تجربه‌ای که دارند بازی کنند، ما هنوز منتظریم که اروپایی‌ها نقش متفاوتی بر عهده بگیرند و شاید با آمدن دولت جدید آمریکا این فرصتی برای اروپا و جهان غرب باشد که سیاست‌های خود تغییر دهند.

وی اضافه کرد:‌ کشورهای اروپایی باید به دولت جدید آمریکا فشار بیاورند تا اشتباهات دولت‌های گذشته را تکرار نکند و اگر آن‌ها بخواهند ما صحنه تازه‌ای باز می‌کنیم. ولی جهان غرب باید خوب بداند که باید با اعراب و مسلمانان از طریق احترام و به رسمیت شناختن حقوق ما و کنار گذاشتن روش سلطه گری تعامل کند.

رییس دفتر سیاسی حماس در عین حال خاطر نشان کرد:‌ کسی که به ما احترام نگذارد، ما هم به او احترام نمی‌گذاریم؛ چرا که در رابطه با هیچ کس گدایی نمی‌کنیم و در دیدارهایی که با شخصیت‌های اروپایی داشته‌ایم این موضوع را گفته‌ایم که ما در روابط گدایی نمی‌کنیم، بلکه ما به خودمان افتخار می‌کنیم. و ما یک امت سربلند هستیم که هر کس با ما مصالحه کند با وی مصالحه می‌کنیم و با هر کسی که با دشمن باشد با او می‌جنگیم.

خالد مشعل در ادامه با بیان این که ما برخی از اهداف خود را از نبرد غزه تحقق بخشیدیم، گفت:‌ ما تجاوز را بدون قید و شرط متوقف کردیم و اسراییل مجبور شد تا غزه عقب نشینی کند و این امری فوق العاده مهم است.

وی ادامه داد: اما برادران شما در خاک فلسطین هنوز در حال نبرد شکستن محاصره غزه و گشودن گذرگاه‌ها هستند و ما از برادران ایرانی خود می‌خواهیم که به موضع خود در جانب داری از ما ادامه دهند تا بتوانیم این محاصره را بشکنیم و گذرگاه‌ها را باز کنیم تا در این نبرد سیاسی نیز پیروز شویم.

وی ملت فلسطین را ملتی صبور، با اراده و با ایمان‌ دانست که مصداق این آیه قرآن که خداوند فرموده است "‌ای مومنان شکیبایی پیشه کنید تا رستگار شوید "، هستند.

خالد مشعل همچنین با اشاره به این که ما در حال بازسازی غزه هستیم تا زخم‌های مردم آنجا را التیام بخشیم و به داد زخمی‌ها و خانواده‌های شهدا و اسرا برسیم، گفت:‌ این نبرد همچنان در داخل غزه برای بازسازی ویرانی‌ها منازل، مدارس،‌ بیمارستان‌ها و گشودن گذرگاه‌ها ادامه داد.

رییس دفتر سیاسی حماس،‌ همچنین از رهبری،‌دولت، مجلس،‌ و مردم ایران برای حمایت‌های خالصانه از مردم غزه سپاسگذاری کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در امر سازندگی غزه نیز در کنار ما ایستاده است و از ما حمایت می‌کند و تلاش می‌کند که کنفرانس‌هایی را برای بازسازی غزه برگزار کند.

وی خاطرنشان کرد:‌از خداوند می‌خواهم که شما را به خاطر حمایت، برادری،‌ یاری و طرفداری که از ما کردید حفظ کند و این را بدانید که برادران شما در فلسطین برای هر پیش آمد غیرمنتظره آماده هستند، چرا که ما در موسوم مزایده‌هایی انتخاباتی اسراییل هستیم که المرت، باراک،‌ لیونی و نتانیاهو برای ترساندن و تحریم ما مسابقه گذاشته‌اند.

خالد مشعل با بیان این‌که آن‌ها راحت‌ترین راه را برای پیروزی در انتخابات اسراییل ریختن خون فلسطینی‌ها و تجاوز به غزه می‌دانند متذکر شد:‌ از نظر ما کوتاه ترین راه برای نابودی و شکست آن‌ها همین هدف قرار دادن ملت فلسطین است و هر کس بخواهد مرگ خود را ببیند و آینده سیاسی خود را نابود کند، در برابر مقاومت فلسطین بایستد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet