هدر موبایل
1387/11/15 16:11:00
سرویس صحن

سلیمی خواستار اجرای مواد آیین‌نامه داخلی در خصوص کمیسیون‌های مجلس شد

نماینده مردم محلات و دلیجان در تذکری آیین نامه‌ای به عدم اجرای مواد آیین‌نامه داخلی جدید مجلس در خصوص تشکیل کمیسیون‌های اصل نود و شوراها و امور داخلی کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علیرضا سلیمی" با استناد به مواد 63،53،40،32،29 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: براساس ماده 32 که در خصوص نحوه تشکیل کمیسیون اصل 90 قانون اساسی است باید 8 نفر از نمایندگان توسط رؤسای شعب و هیات رئیسه بعنوان اعضاء ثابت انتخاب شوند که هنوز در این راستا اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: براساس ماده 40 در خصوص کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اظهار داشت: با وجود اینکه مدتی از تصویب و تایید آیین نامه داخلی می‌گذرد و مجلس هم طبق این آیین نامه اداره می‌شود هنوز اقدامی در مورد شکل گیری این کمیسیون صورت نگرفته است.

سلیمی خاطر نشان کرد: براساس ماده 53 گزارش عملکرد کمیسیون ها بایستی هر ماه یکبار به هیات رئیس مجلس داده شود تا به نحو مقتضی به اطلاع نمایندگان برسد.

وی گفت: تا بحال در مجلس به این ماده عمل نشده است. البته در مورد سایر مواد اشاره شده نیز تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

محمد رضا باهنر نیز در پاسخ به وی گفت: ما باید این کمیسیون ها را تشکیل دهیم و زمینه آن را نیز فراهم نماییم.

وی افزود: ما در حال مذاکره هستیم که دوستانی که داوطلب هستند در این کمیسیون ها عضو شوند. شما هم اگر داوطلب هستید که در کمیسیون‌های شوراها و امور داخلی و اصل 90 قانون اساسی عضو شوید کمکی به این قضیه کردید.

باهنر ادامه داد: گزارش کمیسیون‌ها نیز مرتب به دست ما می رسد و تا کنون نیز دو سری گزارش هیات رئیسه و کمیسیون ها را هر سه ماه یکبار بین نمایندگان توزیع کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet