شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/15 16:27:00
سرویس صحن

تذکر سنایی به افزایش قیمت ارسال محموله‌های پستی

"مهدی سنایی" در قالب یک تذکر آیین نامه‌ای به افزایش قیمت ارسال محموله‌های پستی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،  نماینده نهاوند با استناد به ماده 215 آیین نامه داخلی مجلسو با اشاره به مراجعه جمع قابل توجهی از ناشرین و موسسات فرهنگی و کسانی که علاوه بر عموم مردم با ارسال مراسلات درگیر هستند، تصریح کرد: قیمت ارسال محموله در پست در حالیکه تا تابستان نزدیک به 4 الی 5 برابر رشد کرده بود طی یک ماه اخیر از 7 الی 10 برابر افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به تاکید بر تسهیل رقابت و کنترل انحصار در ماده 40 قانون برنامه گفت: چند روز گذشته یک فوریت طرحی  در مجلس به تصویب رسید که یکی از موارد آن تسهیل رقابت و کنترل انحصار در حوزه ارتباطات بود.

سنایی ادامه داد: توجیه ندارد که ارسال مراسلات و ارتباطات  در انحصار دولت باشد و رقابت هم تسهیل نشده باشد و به یکباره مردم و ناشرین و مجلات با ده برابر رشد ارسال مراسلات روبرو شوند.

سنایی با بیان اینکه این امر قطعاً به حوزه فرهنگ و کتاب و نشر صدمه می‌زند خاطر نشان کرد: این امر برای عموم مردم نیز قابل توجیه نیست.

وی گفت: از نمایندگانی که در شورای رقابت و اجرای اصل 44 قانون اساسی نظارت می‌کنند می‌خواهم که نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند.

"محمدرضا باهنر" که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت این تذکر را وارد ندانست و گفت: این تذکر به هیات رئیسه و اداره جلسه مربوط نیست اما تذکر بجایی است  وخوب است که از طریق خود آن پیگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet