هدر اصلی
1387/11/15 17:50:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با مشعل:

مهم‌ترین دستاورد جنگ غزه، تثبیت مقاومت اسلامی در معادلات منطقه بود

"خالد مشعل" رییس دفتر سیاسی حماس امروز سه‌شنبه با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت ‌و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی" در این دیدار ضمن تبریک پیروزی مقاومت اسلامی مردم فلسطین در غزه در مقابل تهاجم همه‌جانبه و وحشیانه‌ رژیم صهیونیستی، گفت: مهم‌ترین دستاورد جنگ غزه تثبیت مقاومت اسلامی مردم فلسطین در معادلات منطقه بود و پس از این هیچ‌کس نمی‌تواند مقاومت اسلامی فلسطین را نادیده بگیرد.

وی با بیان این‌که مقاومت مردم غزه در جنگ بیست و دو روزه فصل جدیدی در تحولات خاورمیانه و موضوع فلسطین گشود، خاطرنشان کرد: مردم فلسطین در آینده نتایج درخشان مقاومت در غزه را خواهند دید و این پیروزی مقدمه پیروزی‌های بزرگ‌تر در آینده خواهد بود.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اهمیت آغاز سریع بازسازی مناطق آسیب‌دیده در غزه، آمادگی کشورمان برای کمک در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

رییس مجلس شورای اسلامی، هم‌چنین با اشاره به اقدامات گسترده‌ی سیاسی مجلس شورای اسلامی در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای در حمایت از مقاومت اسلامی مردم فلسطین در غزه، گفت: مجلس شورای اسلامی در مرحله‌ی بازسازی غزه هم‌چنان به طور فعال از روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده حمایت خواهد کرد.

لاریجانی برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین در آینده‌ی نزدیک در تهران را از اقدامات مهم مجلس شورای اسلامی در این زمینه خواند.

در ادامه‌ این دیدار خالد مشعل رییس دفتر سیاسی حماس نیز ضمن قدردانی از حمایت گسترده جمهوری اسلامی ایران از مردم غزه در طول جنگ بیست و دو روزه، گفت: حمایت‌های مردم ایران از مقاومت مردم غزه نقش مهمی در پیروزی مقاومت اسلامی داشت.

وی افزود: مردم ایران شریک پیروزی مردم مسلمان غزه در جنگ با دشمن صهیونیستی است.

رییس دفتر سیاسی حماس، هم‌چنین با بیان این‌که مقاومت اسلامی به اهداف مقابله با تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه دست یافته است، افزود: اکنون نبرد در عرصه‌ی سیاسی برای شکستن محاصره و گشودن گذرگاه‌ها ادامه دارد و با وجود همه‌ی فشارها در این عرصه نیز پیروز خواهد بود.

وی هم‌چنین از اقدامات مجلس شورای اسلامی در طول نبرد با رژیم اشغالگر قدس در غزه قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet